در فضایی که نرخ طلا برای پنجمین هفته متوالی افزایش پیدا کرد و بالای مرز ۱۸۰۰ دلار ماند، تحلیلگران وال استریت و سرمایه‌گذاران در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز اظهار کردند که انتظار ندارند این روند بزودی خاتمه پیدا کند.

قیمت طلا در آینده چه می‌شود؟

به گزارش گلستان ۲۴؛ آخرین نتایج نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز خوش‌بینی کم سابقه در بازار طلا را نشان داد و خوش بینی کارشناسان وال استریت نسبت به روند افزایشی طلا در بالاترین سطح تاریخی قرار داشت. بیشتر تحلیلگران خاطرنشان کردند که شکسته شدن مرز نرخ ۱۸۰۰ دلار، نیروی صعودی جدیدی در بازار ایجاد کرده است.

فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در شرکت بلولاین فیوچرز اظهار کرد: باید به این روند چسبید حتی اگر تصحیح نرخ را مشاهده کنیم.

از میان ۱۷ کارشناس وال استریت که در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز شرکت کردند، ۱۵ نفر معادل ۸۸ درصد افزایش و دو نفر معادل ۱۲ درصد کاهش نرخ طلا را پیش‌بینی کردند در حالی که هیچ نظر خنثی وجود نداشت.

در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران، ۱۶۱۰ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۱۰۷۸ نفر معادل ۶۷ درصد به افزایش و ۳۰۰ نفر معادل ۱۷ درصد به کاهش نرخ طلا رای دادند در حالی که ۲۳۲ نفر معادل ۱۴ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی کیتکونیوز برای هفته گذشته، هر دو گروه کارشناسان وال استریت و سرمایه‌گذاران روند افزایشی طلا را پیش‌بینی کرده بودند. هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار نیویورک با یک دلار و ۹۰ سنت معادل ۰.۱ درصد کاهش، در ۱۸۰۱ دلار و ۹۰ سنت بسته شد اما برای کل هفته حدود ۰.۷ درصد افزایش داشت که پنجمین افزایش هفتگی متوالی بود.

نه تنها طلا به بالای مرز مقاومتی بلندمدت صعود کرده بلکه تحلیلگران خاطرنشان کرده‌اند که شیوع پاندمی کووید ۱۹ در امریکا ادامه دارد و ابهامات اقتصادی بیشتری را ایجاد کرده است.

افشین نوابی، مدیر معاملات شرکت ام کی اس سوییس اظهار کرد: تصحیح نرخ در سطوح فعلی خوب خواهد بود اما درحال‌حاضر دلیلی وجود ندارد که طلا را بفروشیم. دورنمای بازار طلا مطلوب به نظر می‌رسد زیرا اقتصاد جهانی روز به روز وخیمتر می‌شود.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز به کیتکونیوز گفت: دلار ضعیف امریکا فضا برای کاهش بیشتری دارد و این موضوع به نفع طلا خواهد بود.

آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی نیز اظهار کرد که به نرخ طلا خوش بین است اما ترجیح می‌دهد یک تصحیح نرخ را مشاهده کند.

کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد شرکت مدیریت سرمایه SIA در این باره گفت: نه تنها روند تکنیکال طلا به صعود بیشتر قیمتها اشاره دارد بلکه دیدارهای سه بانک مرکزی بزرگ جهان می‌تواند از نرخ طلا پشتیبانی کند. این انتظار وجود دارد که بانک مرکزی ژاپن، بانک مرکزی کانادا و بانک مرکزی اروپا بر پایبندی خود به حمایت از اقتصاد جهانی دوباره تاکید کنند.

اما همه تحلیلگران نسبت به صعود نرخ طلا خوش بین نبودند. لوکمان اوتونوگا، تحلیلگر ارشد شرکت FXTM اظهار کرد: به دلیل صعود طلا به بالای مرز ۱۸۰۰ دلار بازار ممکن است با سودگیری معامله گران از افزایش اخیر قیمتها روبه‌رو شود.

 

 

 
منبع: خبرآنلاین

 

ارسال نظر

آخرین اخبار