شاید شنیدن خبر جعل و فروش مدارک تحصیلی در جامعه ای که روحیه مدرک گرایی در میان جوانان و شاغلین مشاغل مختلف ایجاد شده است، صحت داشته باشد و افرادی هم در تلاش باشند تا با ارائه مدارک تحصیلی جعلی خواسته های این افراد را برآورده سازند اما نه هرکسی که مانند میثم شکری ساز در حوزه آموزش دست دارد.

 میثم شکری ساز کارآفرین برتر

به گزارش گلستان 24 از گرگان؛ جعل و فروش مدارک تحصیلی، کلاهبرداری! این ها همان اتهامانی است که به میثم شکری ساز وارد شده و این روزها خبرش در فضای مجازی دست به دست می شود. اما آیا این شایعات صحت دارد؟

شاید شنیدن خبر جعل و فروش مدارک تحصیلی در جامعه ای که روحیه مدرک گرایی در میان جوانان و شاغلین مشاغل مختلف ایجاد شده است، صحت داشته باشد و افرادی هم در تلاش باشند تا با ارائه مدارک تحصیلی جعلی خواسته های این افراد را برآورده سازند اما نه هرکسی که مانند میثم شکری ساز در حوزه آموزش دست دارد.

متاسفانه این روزها در جامعه شاهد شایسته سالاری و استخدام براساس توانایی ها و مهارت های افراد نیستیم، به همین دلیل این موضوعات پیش می آید. هنگامی که در اکثر شرکت ها و سازمان ها برای استخدام در درجه اول به مدرک تحصیلی افراد نگاه می کنند و براساس مدرک آن ها را در پست های مختلف قرار می دهند و هر چه افراد در مقاطع بالاتر مدارک تحصیلی شان را ارائه دهند، از حقوق و مزایای بیشتری برخوردار می شوند، جای تعجب ندارد اگر واژه جعل مدرک این روزها زیاد به گوش مان بخورد.

یکی از افرادی که احتمالا نامش را در کنار واژه جعل مدرک تحصیلی شنیده اید، میثم شکری ساز است. اما چه چیزی باعث شده است این موضوع برای او تبدیل به یک چالش شود. میثم شکری ساز در زمینه های آموزشی فعالیت های بسیاری داشته به همین خاطر نیز خود و تک تک فعالیت هایش زیر ذربین قرار دارد، به خصوص در سال های گذشته و البته زمانی که هنوز تحریم ها علیه کشور ایران تحمیل نشده بود، وی روابط بین المللی زیادی با دانشگاه های خارجی داشت و همین موضوع موجب شد تا اتهام جعل مدرک را به او بزنند. اما میثم شکری ساز آرام ننشسته و برای حفظ نام و آبروی خود و تمام کارمندانش درصدد بود که از راه های قانونی و حقوقی این اتهامات را رفع کند و در این راه موفق نیز بوده و خود را کاملا از این افتراها مبرا کرده است.

11

اما با این وجود در این ایام، با گذشت دو سال از این قضیه هنوز هم افرادی در صدد تخریب وجهه عمومی میثم شکری ساز هستند و جالب است بدانید افرادی که در حال سوت زنی برای ایشان هستند خود معاند جمهوری اسلامی می باشند و در خارج از کشور به سر می برند. پس نمی توان به گفته ها و ادعای ایشان اعتماد کرد و به این راحتی حرف های شان را باور کرد. اما آنچه مهم است این است که میثم شکری ساز ادعا می کند تمامی مدارک دال بر رفع اتهامات جعل مدرک وی موجود است و او هیچ مساله پنهانی در این خصوص ندارد.

میثم شکری ساز کیست و در چه زمینه هایی فعالیت دارد؟

میثم شکری ساز متولد سال 1365 است؛ جوانی 34 ساله که درحال حاضر مدیر عامل هولدینگ پارس پندار نهاد می باشد. وی تحصیلات دانشگاهی خود را با رشته مهندسی گرایش تولید صنعتی آغاز و در ادامه نیز مقطع کارشناسی ارشد خود را در رشته مدیریت MBA ادامه داده و از دانشگاه های امیر کبیر تهران و اشتنبایس آلمان از این رشته فارغ التحصیل شد. طبق بررسی های صورت گرفته تحصیلات آکادامیک وی به همین چند مورد ختم نمی شود. او همچنین تحصیلات تکمیلی را در رشته کارآفرینی ادامه داده و مدرک دکترای کارآفرینی خود را با گرایش آموزش عالی از داشگاه آزاد اسلامی دریافت کرد.

با توجه به اطلاعات بدست آمده از سوابق فعالیت ها و بیوگرافی این مدیر، سابقه اجرایی وی به سال 1388 باز می گردد. ایشان در  این سال یکی از اولین مراکز آموزش الکترونیک کشور را به نام "مرکز توسعه آموزش های مجازی پارس" تاسیس کرد. او در مصاحبه های خود به این مورد اشاره کرده است که «راه اندازی این مرکز آموزشی تازه شروع راه من در حوزه آموزش کشور بود» پس از گذشت مدتی مجتمع آموزشی پارس پندار نهاد را تاسیس و کلیه فعالیت های آموزشی خود را تحت این برند انجام داد.

میثم شکری ساز اکنون مدیر عامل هولدینگ بزرگ پارس پندار نهاد می باشد و با داشتن بیش از چهارصد نیروی جوان و پویا، در این اوضاع اقتصادی خدمت بزرگی به جامعه جوان کشورش کرده است. همان طور که پیش تر هم گفته شد بخش عمده فعالیت های میثم شکری ساز در زمینه آموزش بود و ایشان هم بر این باور است که با آموزش دادن به جوانان می توان از بسیاری از مشکلات جامعه مانند فساد، فقر و بیکاری جلوگیری کرد. زیرا از نظر ایشان بیکاری، مادر تمام فساد ها و مشکلات اجتماعی بوده و عمدتا به دلیل نداشتن توانایی و مهارت خاص در رشته های مختلف به وجود می آید. درصورتی که بستر آموزش برای جوانان در رشته های مختلف فراهم شود و آن ها بتوانند در رشته هایی که به آن علاقه دارند، شرکت کنند و آموزش های روز و استانداردی را دریافت کنند، می توانند برای خود کاری دست و پا کنند و داشتن درآمد زندگی در رفاه و آرامشی را تجربه کنند.

12

به همین دلیل هم وی تصمیم گرفت تا با راه اندازی مرکز آموزش مجازی پارس رشته های مختلف را در دسترس افراد و علاقه مندان آن قرار دهد تا با شرکت در آن ها و بهره مندی از اساتید بین المللی و حرفه ای دانش لازم را کسب کرده و خود را برای ورود به بازار کار آماده کنند. میثم شکری ساز تا به امروز توانسته هزاران جوان ایرانی را در رشته های مختلف متخصص کند که با دانش و مهارت هایی که در این دوره ها آموختند در شغل مناسبی مشغول شوند یا خود کسب و کارشان را راه بیاندازند. پس جای تعجبی ندارد اگر به ایشان عنوان کارآفرین برتر اعطا شود. میثم شکری ساز برای دو سال متوالی به عنوان کارآفرین برتر کشور شناخته شده است و در کنار آن همیشه یک مدیر موفق نیز بوده است.

بیشتر بخوانید: میثم شکری ساز کلاهبردار

در کنار این خدمات ارزنده، میثم شکری ساز که همیشه دغدغه جوانان جامعه را داشته است، توانسته به عنوان مجری طرح آموزش ده هزار دفترICT  روستایی در زمینه گردشگری با همکاری وزارت ارتباطات، سازمان میراث فرهنگی گردشگی و صنایع دستی و شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، حضور پررنگی داشته باشد. وی همچنین همیشه مورد لطف و عنایت سازمان ها و نهاد های مختلف بوده است و بار ها از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه های پیام نور، آزاد اسلامی و صنعتی اصفهان و همچنین سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تقدیرنامه ها و لوح های سپاس دریافت کند.

با فعالیت های ادبی و ترجمه دکتر میثم شکری ساز آشنا شوید

میثم شکری ساز همیشه درصدد بوده و هست تا آموخته های خود را با دیگران به اشتراک بگذارد. وی معتقد است که شاید بتواند از این راه ذکات علم خود را هم پرداخت کند. دلیل دیگر هم این است که ایشان همیشه به مطالعه علاقه داشته و دست از آموختن بر نداشته و نمی دارد. او سعی کرده است کتاب های مفید و کاربردی روز دنیا را که مرتبط با حوزه های تخصصی خودش می باشد برای عموم مردم ترجمه کند تا آن ها نیز با مطالعه این کتاب های ارزشمند بتوانند موقعیت کاری و شخصی خود را بهبود بخشند. کتاب هایی که ایشان ترجمه کرده اند بیشتر در زمینه های بازاریابی، فروش، مدیریت و روانشناسی می باشد که در این میان می توان به این موارد اشاره کرد: فراتر از استراتژی، تویی که ذهن برنده ای، راز های بازاریابی قدرتمند، آسایش در آرامش، استوار و ... . میثم شکری ساز همچنین دستی بر قلم داشته و سعی کرده آموخته های خود را در قالب تالیف کتاب نیز به علاقه مندان این حوزه ها ارائه دهند، از کتاب هایی که ایشان تالیف کرده اند می توان به بازاریابی نوگرا، ناگفته های تاریخ تفکرات مدیریت، بازاریابی و کسب و کار اسلامی و روابط فرد و سازمان اشاره کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

آخرین اخبار