رئیس مجموعه کاخ موزه گلستان: هیچ نشانه‌ای از سرقت آلبوم در این مجموعه وجود ندارد و درحال حاضر فقط می‌توان گفت که این اثر مفقود شده است.

ماجرای سرقت از کاخ گلستان چه بود؟

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، خانم آفرین امامی در گفتگوی تلویزیونی با اشاره به مفقود شدن یک آلبوم در آلبوم خانه کاخ گلستان در روز‌های پایانی اسفند پارسال افزود: برای پیشگیری از هرگونه مشکل در آینده، اقدامات حقوقی و قضایی لازم انجام شد و تصاویر مربوط به اثر مفقود شده به پلیس بین الملل ارسال شد.
وی اضافه کرد: بررسی‌های اولیه حفاظت مجموعه مشخص شد که هیچ نشانه‌ای از سرقت این اثر از مجموعه کاخ موزه گلستان وجود ندارد.
خانم امامی از تشکیل کمیته‌ای با حضور اعضایی از اداره کل موزه‌ها، اداره کل مالی و ذی حسابی، یگان حفاظت خبر داد و گفت: انبارگردانی یک بار از طرف امین اموال انجام شد و دوباره با تشکیل این کمیته، انبارگردانی در آلبوم خانه کاخ موزه گلستان آغاز شده است و تا انجام دادن کامل انبارگردانی نمی‌توان در خصوص مفقودی اثر اعلام نظر کرد.
رئیس مجموعه کاخ موزه گلستان افزود: حجم آثار در آلبوم خانه کاخ گلستان زیاد است و برای انبارگردانی باید زمان بسیاری را گذاشت به همین دلیل تاریخ مشخصی را برای اتمام این انبارگردانی نمی‌توان اعلام کرد.
خانم آفرین امامی گفت: باتوجه به کوچک بودن اثر احتمال جابجایی آن در میان آثار موجود زیاد است و بعضی از مواقع به علت نظافت، بررسی‌های داخلی و یا ساماندهی ممکن است که جا به جایی صورت گرفته باشد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار