رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، گفت: درحال‌حاضر قیمت لاستیک از کارخانه تا بازار شاهد اختلاق ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان است.

اختلاف قیمت لاستیک از کارخانه تا بازار چقدر است؟

به گزارش گلستان ۲۴؛ داود سعادتی نژاد با اشاره به اینکه درحال‌حاضر، ۳۰۰ نماینده فروش تایر در سطح تهران مشغول فعالیت هستند، اظهارکرد: علاوه بر این حدود ۱۵۰۰ تا ۱۷۰۰ کسبه دارای پروانه خرده فروشی تایر در بازار فعالیت می‌کنند که از هیچ کجا سهمیه‌ای برای دریافت تایر ندارند.

وی با بیان اینکه به اعتقاد ما باید فروش لاستیک براساس عرضه و تقاضا باشد اما آقایان این موضوع را قبول نداشته و تصمیمات غیر کارشناسی برای بازار این کالا اتخاذ می‌کنند، افزود: متأسفانه یک برداشت غلط از سوی مصرف‌کنندگان در خرید لاستیک وجود دارد که باید فقط از دو برند داخلی خرید کنند در حالی که سایر برندهای داخلی هم کیفیت مناسبی دارند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، تصریح کرد: متأسفانه برخی نمایندگان فروش تایر خارج از سهمیه خود اقدام به خرید لاستیک از تولیدکنندگان می‌کنند که همین امر در بازار اختلالاتی را به وجود آورده است.

 سعادتی نژاد دو نرخی بودن لاستیک را در بازار بی‌معنی دانست و گفت: عدم توزیع مناسب عامل دو نرخی قیمت لاستیک در بازار شده است که باید راهکار مناسبی برای آن به کار گرفته شود. به نحوی که قیمت لاستیک نمره ۱۴ حدود ۷۰۰ هزار تومان و لاستیک نمره ۱۳ با قیمت ۵۴۰ هزار تومان در بازار مورد معامله قرار می‌گیرد.

 
منبع: تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار