با این نوشیدنی ضعف و بی حالی را برطرف کنید

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از فارس، علیرضا یارقلی متصص طب ایرانی در خصوص روش های طب ایرانی برای مقابله با گرمازدگی در دوران کرونا گفت: اگر ما برای مقابله با گرما زدگی بتوانیم بدن خود را آماده کنیم سیستم ایمنی ما نیز تقویت می شود، به یاد داشته باشیم هیچ یک از نوشیدنی ها و دمنوش ها به معنای درمان بیماری کرونا نیست و در ابتدا باید اصول اولیه را رعایت کرد.

وی افزود: از نوشیدنی ها می توان به خاک شیر اشاره کرد، تخم شربتی نیز می تواند تا حد زیادی جلوی حرارت بدن و تشنگی را بگیرد، استفاده از گلاب در نوشیدنی ها نیز باعث جلوگیری از گرمازدگی می شود.

متخصص طب ایرانی تصریح کرد: نوشیدنی بالنگ نیز در تقویت سیستم ایمنی بدن نقش دارد و می توان آن را با لیوانی که سه چهارم آن آب، یک چهارم آن گلاب یک قاشق مربا خوری تخم بالنگ است تهیه کنند، این نوشیدنی برای رفع تشنگی کمک کننده است و در عین حال به تقویت سیستم ایمنی بدن و ریه کمک می کند.

وی در پاسخ به این پرسش که برای رفع ضعف بدن چه نوشیدنی مفید است گفت: برای برطرف کردن ضعف و بی حالی بدن، بهترین نوشیدنی آب سیب است که با کمک زیادی به رفع ضعف بدن می کند و در کاهش تشنگی نیز نقش دارد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار