سخنگوی بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به جهالت مکرون و رفتار غیر انسانی او گفت: احترام به سایر ادیان را پیامبر (ص) و دین مبین اسلام به ما آموخته است.

پیامبر گرامی اسلام (ص) احترام به سایر ادیان را به ما آموخته‌اند

به گزارش گلستان ۲۴؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدحسنپورموسویسخنگویبعثهمقام معظم رهبری در ارتباط زنده تلفنی با برنامه رویداد رادیو گفت‌وگو دنیای غرب را مملو از بی انصافی و بی نجابتی دانست و افزود: این‌ها از یک آزادی دم می‌زنند که فقط منافع خودشان را دنبال کند.

وی افزود: اگر این‌ها از صلح و مهربانی دم می‌زنند، پس ابتدا باید به چنین آقا و مولایی اقتدا کنیم که امروز متأسفانه مورد اهانت قرار می‌گیرند. پیامبر بزرگوار اسلام که قرآن درباره ایشان می‌فرمایند ما تو را مبعوث نکردیم مگر اینکه رحمتی برای همه عالمیان باشی و این نکته بسیار آموزنده است.

حجت الاسلامپورموسویچنین پیامبر بزرگواری را رحمتی برای همه عوالم خواند و تصریح کرد: پیامبر (ص)رحمتی برای این دنیا و برزخ و فردای قیامت هستند و از دیگر سو رأفت و مهربانی ایشان همه موجودات را در بر می‌گیرد و حتی آنان که مدعی حقوق بشر و حیوانات هستند باید وضع حیوانات را قبل از اسلام و نیز با ورود نبی مکرم اسلام مطالعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: پیامبر (ص)حتی می‌فرمودند نباید حیوانات زبان بسته را کرسی قرار دهید و اگر سخنتان طول می‌کشد باید از حیوان پیاده شوید و حتی نسبت به فردی که گربه‌ای را حبس کرده بود تا از تشنگی مرده بود، فرمودند فردای قیامت همین طور تو را در شعله‌های آتش حبس و زندانی می‌کنند.

حجت الاسلامپورموسویافزود: امروز موجی از اسلام هراسی به راه افتاده و گاه چیزهایی را از دین مبین اسلام به نمایش می‌گذارند؛ از جمله قمه زنی که چندین شبکه اروپایی تا چندین ماه چنین رفتارهایی را پخش می‌کنند و می‌گویند اسلام چنین چیزی است.

سخنگویبعثهمقام معظم رهبری با اشاره به گرایش جوانان به دین مبین اسلام خاطرنشان کرد: بعد از دین اسلام دینی دیگر پذیرفته شده نیست اما مسلمین به همه ادیان احترام می‌گذارند و حتی زمانی که در زیارت اهل بیت و وارث سلام می‌دهیم، پیامبران سایر ادیان را یکی پس از دیگری نام می‌بریم.

حجت الاسلامپورموسویبا بیان اینکه چنین احترامی را پیامبر (ص)و دین مبین اسلام به ما آموخته است و وقتی درباره یک حیوان اینگونه عمل می‌شود، چه برسد به انسانی که صاحب شرافت و اشرف مخلوقات است.

وی افزود: هر از گاهی می‌بینیم چنین پیامبری که رحمت همه عالمیان است مورد تعرض قرار می‌گیرند؛ پیامبری که خداوند این قدر او را حمد کرده و از او تجلیل فرموده است.

حجت الاسلامپورموسویلزوم اتحاد در مقابل چنین دشمنی را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید نسبت به رأفت و مهربانی که از پیامبر اسلام فرا گرفته‌ایم و پدر ماست،

منبع : مهر

 

ارسال نظر

آخرین اخبار