مدیرکل هواشناسی گلستان از افتتاح ۱۵ ایستگاه باران سنجی در استان خبر داد.

افتتاح ۱۵ ایستگاه باران سنجی در گلستان
به گزارش گلستان ۲۴؛ نوربخش داداشی در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، گفت: روز یکشنبه ۱۵ ایستگاه باران سنجی برخط در استان با حضور استاندار در مرکز هواشناسی و تماس ویدئوکنفرانسی با وزیر نیرو در تهران افتتاح می‌شود.

او افزود: با توجه به رخداد‌های حدی بارش و اولویت سیل خیزی حوزه‌های آبریز استان نیازمند پایش دائمی و برخط مقدار و شدت بارندگی در سرشاخه‌های حوزه آبریز هستیم.

داداشی گفت: بر همین اساس با همکاری شرکت آب منطقه ای، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و مدیریت بحران مکان یابی این ایستگاه‌ها سرعت گرفت و در فاز اول ایستگاه در ارتفاعات ۱۵ نصب، راه اندازی و به بهره برداری می‌رسد.

مدیرکل هواشناسی گلستان در رابطه با مزایای این ایستگاه‌های باران سنجی گفت: با راه اندازی این ایستگاه‌ها شبکه باران سنجی استان تکمیل و اندازه گیری شدت و مقدار بارش در مناطق بالادست تحت هر شرایطی انجام می‌شود.

داداشی ادامه داد: پایش دائمی و برخط بارش، اطلاع از بارش‌ها در سرشاخه‌های حوزه آبریز به خصوص مناطق صعب العبور، صحت پیش بینی‌های صادر شده، اطلاع رسانی به هنگام از بارش‌های نقطه‌ای و سیل آسا به مسئولان ذیربط از دیگر مزایای نصب و راه اندازی این ایستگاه هاست.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار