با توجه به وضعیت قرمز کرونایی شهرستان مینودشت، فرماندار این شهرستان از برگشت محدودیت های کرونایی، خبر داد.

بازگشت محدودیت های کرونایی در مینودشت

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از گلستان ما، حسینی نیا در گفتگو با خبرنگاران بیان داشت: با توجه به روند صعودی مبتلایان به کرونا ویروس در روزهای اخیر در مینودشت و بالا رفتن آمار بیماران بستری در بیمارستان، شهرستان مینودشت به محدودیت‌های شرایط قرمز باز می گردد که این امر بسیار نگران کننده است.

به گفته حسینی نیا سرپرست فرمانداری مینودشت رعایت اصول بهداشتی مانند الزام در استفاده از ماسک در ادارات شهرستان اجرا شده است و توجه به توصیه بهداشتی و رعایت آن از سوی مسئولین ادارات نقش بسزایی در بالا بردن حساسیت‌ها دارد.

وی همچنین ضمن تشکر از همکاری اصناف در زمان تعطیلی صنوف گفت: محدودیت‌ها پیشین، این موضوع را نشان داد که اصناف نقشی تأثیر گذار در کنترل کرونا ویروس در شهرستان داشته امیدواریم بتوانیم با اتخاذ تصمیماتی پیشگیرانه با همکاری دوباره اصناف از بالا گرفتن شیوع این بیماری جلوگیری کنیم.

به گفته وی همکاری مردم در رعایت اصول بهداشتی و توجه به فاصله گذاری اجتماعی در عدم بازگشت به محدودیت‌ها بسیار تأثیرگذار است.

سرپرست فرمانداری مینودشت با اشاره به برگزاری مراسمات غیر مجاز عروسی و ترحیم در باغ‌ها، منازل، تالار ها و غیره عنوان کرد: این موضوع نقشی چشمگیر در همه گیری و انتقال این بیماری به سایر افراد دارد که با اتخاذ دستورات لازم با عوامل برگزار کننده این مراسم‌ها برخورد قانونی خواهد شد.

وی اضافه کرد: شرایط این بیماری به گونه‌ای است که سهم مردم و کادر بهداشت و درمان در پیشگیری از آن به یک اندازه است، اگر مردم رعایت نکنند، کنترل این بیماری از توان بهداشت و درمان شهرستان خارج است به ویژه در این شرایط که خستگی بر کادر بهداشت و درمان مستولی شده است.

حسینی نیا، همچنین بر استفاده همگان از ماسک در اماکن عمومی و رعایت فاصله‌ فیزیکی به عنوان ۲ رکن اصلی در پیشگیری از این بیماری تاکید و بیان کرد: از طرف همه کادر بهداشت و درمان این شهرستان از همه شهروندان درخواست می‌کنیم که با رعایت اصول بهداشتی، از بروز یک بحران در این منطقه جلوگیری کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار