سوره مهر الکترونیک کتاب صوتی مجموعه «با ادب چون» را تولید و عرضه کرد. این اثر به قلم زهرا زواریان برای گروه سنی کودک و نوجوان نوشته شده است.

داستان‌هایی شنیدنی درباره ائمه(ع) از زبان حیوانات

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم، «با ادب چون»، نوشته زهرا زواریان که از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده، مجموعه‌ای پنج جلدی است که در آن تلاش شده تا معارف اهل بیت(ع) به روشی غیر مستقیم به کودکان و نوجوانان آموزش داده شود.

زواریان که از نویسندگان نام‌آشنای حوزه ادبیات کودک و نوجوان است، در این مجموعه داستان‌هایی را از زبان حیوانات روایت می‌کند که در آن حیوانات ادب و احترام خود را به شیوه‌های مختلف به ائمه(ع) نشان می‌دهند. او درباره هدفش از نوشتن این مجموعه می‌نویسد: «در نظر داشتم به صورت غیر مستقیم به کودکان آموزش دهم که حیوانات نیز می‌فهمند و شعور و درک دارند؛ در واقع خواستم ادب و معرفتی را که حیوانات نسبت به ائمه معصومین دارند، در قالب داستان روایت کنم.»

«شتری که باوفا بود»، «شیری که سلام کرد»، «وقتی آهو خانم به تله افتاد»، «اسبی که دو بال داشت» و «در حلقه شیرها» عناوین این مجموعه پنج جلدی را تشکیل می‌دهد.

در بخش‌هایی از این مجموعه می‌خوانیم: شتر قصه‌ی ما دیگر پیر شده بود؛ نه دیگر نای کار کردن داشت نه توان سفر کردن. از کار افتاده بوده و نمی‌توانست به خوبی فرمان ببرد. امام سجاد (ع) وقتی حال و روزش را دید گفت: این شتر را به صحرا ببرید و رهایش کنید؛ او باید استراحت کند و به چرا مشغول شود.

شتربان پیر وقتی این حرف را شنید، خیلی خوشحال شد و از ته دل ذوق کرد. به شتر آب و ینجه داد و دست روی سرش کشید. فکر کرد خودش هم دیگر پیر شده و نای کار کردن ندارد؛ بهتر است به همراه شتر به صحرا برود و سایه‌بانی برای خود درست کند. آخر عمری سرش را راحت روی زمین بگذارد و از کار کردن بازنشسته شود.

صبح زود شتربان از خواب بیدار شد، بار و بنه‌اش را بست و به سراغ شتر رفت. او را بیدار کرد، آب و ینجه‌اش را داد و افسارش را در دست گرفت. خدمت امام رفت و با امام خداحافظی کرد. امام دست روی سر شتر کشید و سفارش او را به شتربان پیر کرد.

سوره مهر الکترونیک کتاب صوتی مجموعه «با ادب چون» را با صدای سرور رخشانی منتشر کرده و در دسترس علاقه‌مندان قرار داده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار