۹ سال از شنبه سیاه می‌گذرد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مشرق، کانال تلگرامی موسسه پژواک خرد معاصر به مناسبت شهادت سردار و پدر موشکی ایران، شهید طهرانی مقدم نوشت: آن شنبۀ سیاه، درست ۹ سال پیش بود. من دانش آموز کلاس پنجم مدرسه ای در جنوب شرق تهران بودم و به همراه دوستانم برای درس جواب دادن پای تخته ایستاده بودیم. ناگهان زمین زیر پایمان لرزید. همزمان صدایی وحشتناک و مهیب فضا را پر کرد و پنجره ها را به لرزه انداخت. شب که تلویزیون را روشن کردیم با خبر شدیم گویا در آن سوی تهران بمبی منفجر شده. آن موقع نمی دانستیم چه بر سرمان آمده؛ اما اکنون می فهمیم که در آن روز چه عزیزی را از دست دادیم.

 شهید حسن طهرانی مقدم، که همکارانش به او لقب «پدر موشکی ایران» را داده اند، در ظهر روز شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۰ در انفجار انبار مهمات یکی از پایگاه های سپاه پاسداران در حوالی شهر ملارد کرج به همره تعدادی از یارانش به شهادت رسید. مردی با آرزوهای دوربرد که روزی فرماندۀ توپخانۀ سپاه در جنگ تحمیلی بود. توپخانه ای که در ابتدا حتی یک توپ هم نداشت و با غنیمت گرفتن تجهیزات از دشمن بعثی سرپا شد! اندک اندک و با شعار «موشک جواب موشک» مردم ایران که از مسئولان خود پاسخ قاطع به حملات موشکی صدام را می خواستند، حسن طهرانی مقدم تیپ موشکی سپاه را بنیان نهاد و در طی دو دهه به کمک همرزمانش ایران را به یک قدرت موشکی تبدیل کرد.

 زلزال، نازعات، فجر، فاتح، شهاب، سجیل و... گوشه ای از دستاوردهای موشکی شهید مقدم برای امنیت ایران اند. فعالیت های او راه را برای پرتاب ماهواره ها و کاوشگرهای ایران هموار کرد تا جایی که در آخرین ماه های فعالیتش بر روی پروژه ای کار می کرد که ایران را به مدار ژئو (۳۶ هزار کیلومتری از سطح زمین) می رساند... ابتدا گفته شد که انفجار صرفاً یک حادثه بوده اما بعدها مشخص شد که موساد در شهادت وی نقش داشته است.

شهید طهرانی مقدم، وصیت کرده بود که روی قبرم اینچنین بنویسید: «اینجا مدفن کسی است که می خواست اسرائیل را نابود کند»

روحش شاد و راهش پاینده باد

 

ارسال نظر

آخرین اخبار