معاون استاندار گلستان:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان گفت: پرواز گرگان- آکتائو در قزاقستان با هدف توسعه روابط تجاری و گردشگری برقرار می شود.

پرواز گرگان-آکتائو با هدف توسعه روابط تجاری وگردشگری برقرارمی شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان گفت: پرواز گرگان- آکتائو در قزاقستان با هدف توسعه روابط تجاری و گردشگری برقرار می شود.

به گزارش گلستان 24، ابراهیم کریمی شامگاه سه شنبه اظهارکرد: جلسات متعددی برای راه اندازی پرواز گرگان- آکتائو داشتیم که از این طریق هم زمینه صادرات کالاهای غیرنفتی و هم مراودات گردشگری فراهم شود که خوشبختانه این امر محقق شد.

وی افزود: اولین پرواز ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ انجام شده و برنامه پروازی تابستان هم آماده شده است.

کریمی اضافه کرد: بازرگانان و تجار گلستان مراودات نزدیکی با قزاقستان داشته لذا این خط پروازی می‌توانند به افزایش آمد و شد و مراودات و توافقات منتهی شود.

وی گفت: قزاقستان دروازه ورود به اوراسیا بوده و با توجه به تنظیم دستورالعمل‌های صادراتی، گلستان می‌توانند از این پرواز بهره‌های فراوانی ببرد و افزایش صادرات و مراودات تجاری اتفاق بیفتد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در پرداخت تسهیلات رونق تولید رتبه سوم را در کشور داشته و این امر نشان می‌دهد تعامل خوبی بین بانک‌ها با سرمایه گذاران وجود دارد.

وی افزود: شرایط صادرات در سال‌های گذشته رقم قابل توجهی بود و ۲۰۰ میلیون دلار می‌رسید اما با توجه به شرایط و محدودیت‌های کرونایی و بسته شدن مرز این رقم کاهش یافته است که امیدواریم با تعدیل شرایط کرونا شاهد افزایش صادرات باشیم.

کریمی ادامه داد: با افزایش صنایع تبدیلی، فعال شدن واحدهای راکد، ایجاد زیرساخت‌ها در منطقه آزاد اینچه برون، اگر وضعیت مرزها با بهبود شرایط کرونا به حالت طبیعی برگردد گلستان شرایط ایده‌آلی برای صادرات خواهد داشت.

طبق گقته وی هنوز طرح منطقه آزاد در دستورکار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار نگرفته است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار