رئیس سازمان صمت گلستان:

رئیس سازمان صمت گلستان گفت: سال گذشته 508 جواز تأسیس صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل آن ۳۲ درصد رشد اتفاق افتاده است.

صدور مجوز ها 32 درصد رشد داشته است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی گلستان24 حسین طلوعیان پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان اظهارکرد: در سال ۹۹ از نظر صدور مجوز فعالیت‌های صنعتی، ۵۰۸ جواز تأسیس صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل آن ۳۲ درصد رشد اتفاق افتاده است.

وی افزود: جوازهای صادر شده نیز رشد ۶۷ درصدی سرمایه‌گذاری داشته و اشتغال این بخش هم رشد۳۰ درصدی داشته ست.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت گلستان عنوان کرد: در زمینه تجارت خارجی هم پیش بینی شده بود ۱۱۸ میلیون دلار صادرات صورت بگیرد که با توجه به شرایط کرونا ۱۱۳ میلیارد دلار صادرات داشتیم که ۹۳ درصد تعهد محقق شد.

وی ادامه داد: هزار و ۱۷۱ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صنعتی انجام شد که ۳۰ درصد رشد سرمایه گذاری صنعتی و ۲۱ درصد رشد اشتغال صنعتی را شاهد هستیم.

طلوعیات گفت: تعهد اشتغال استان ۹ هزار و ۳۰۰ مورد بود که توانستیم ۹ هزار و ۹۸۲ شغل ایجاد کنیم و ۱۰۷ درصد تعهد محقق شده است.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت گلستان ادامه داد: در سال گذشته ۱۹۹ پروانه صنعتی صادر شده که به لحاظ عملکردی ۴۳ درصد رشد داشته است.

وی افزود: در سال گذشته ۹ هزار و ۴۰۹ مورد پروانه صنعتی در استان صادر شده که ۶۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد، همچنین در زمینه تمدید پروانه کسب ۷۹ درصد رشد داشتیم.

طلوعیان اظهار کرد: هزار و ۱۷۸ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در سال ۹۹ به ۲۱۴ طرح پرداخت شد که نسبت به سال ۹۸ حدود ۱۵۲ درصد رشد را نشان می‌دهد.

رئیس سازمان صمت گلستان افزود: در سال گذشته با توجه به شعار سال برنامه‌هایی برای جهش تولید تعریف و اجرایی شد و در اکثر شاخص‌ها رشد داشتیم.

 

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار