نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس:

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس گفت: چهار مرکز با بیش از ۹۰۰ ماینر با مجوز در گلستان فعالیت می کند.

۴ مرکز با بیش از ۹۰۰ ماینر مجاز در گلستان فعالیت می کند

به گزارش خبرنگار گلستان 24، غلامعلی کوهساری ظهر امروز در جلسه اضطراری مجمع نمایندگان استان گلستان در خصوص دغدغه های شهروندان گلستانی در خصوص خاموشی های برق اظهار کرد: ما شاهد زحمات شبانه روزی شرکت توزیع نیروی برق بودیم اما در مسئله قطعی برق پاسخ های این شرکت برایم به عنوان نماینده قانع کننده نیست.

وی با بیان اینکه تولید آب شرب در استان گلستان وابسته به برق است، ادامه داد: در استان منابع سطحی نداریم و تمام آن منابع چاه است لذا وقتی برق قطع می شود چاه های آب از مدار خارج می شود و این مسئله برای کل استان قابل حل نیست.

وی افزود: در رامیان بخشی از آب شرب که از چشمه تأمین می شد به دلیل قطعی آب از مدار خارج شد و  دلند و آزادشهر نیز این مشکل وجود دارد.

کوهساری تصریح کرد: ما همیشه در بخش کشاورزی به کشاورزان تاکید می کنیم که چاه های خود را برقی کنند و با این شرایط دیگر کشاورزان رغبتی برای برقی کردن چاه های خود ندارند.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وقتی برنامه ریزی های برق برای خاموشی اتفاق نمی افتد صنعت ما نابود می شود.

وی به قطعی برق در شهرستان آزادشهر و رامیان اشاره کرد و گفت: این مسئله بسیار افتضاح است، سرمایه گذاری که مواد غذایی تولید می کند براساس برنامه ریزی شرکت برق فعالیت می کند و وقتی برق کارخانه وی خارج از برنامه قطع می شود تمام سرمایه های این سرمایه گذار از بین می رود.

کوهساری با بیان اینکه چهار مرکز با  954 ماینر در سطح استان با مجوز فعالیت می کنند و 79 مجوز در حال تاسیس است، متذکر شد: باید جلوی این رمز ارزها گرفته شود، چه کسی برای این مراکز مجوز صادر کرده است.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وقتی یک واحد مسکونی بیش از حد برق مصرف می کند هشدار می گیرد اما از سویی دیگر به ماینرها مجوز می دهند تا یک عده پولدار شوند، وقتی مردم مشکل دارند و بیمار تنفسی آنها نیاز به برق دارد به جهنم که این افراد می خواهند با استخراج رمزارزها پولدار شوند.

وی با بیان اینکه از 10 هزار مگاوات برقی که مشکل داریم چهار هزار مگاوات آن آبی بوده و باید علت این همه کسری بررسی شود، بیان کرد: مسئولان باید در اسرع وقت مشکل کشور را حل کنند مگر حتما مردم باید مقابل شرکت برق تجمع کنند و آسیب ایجاد شود تا مشکلات آنها حل شود؟

کوهساری خاطرنشان کرد: آمارها متناقض است و میزان تولید برق در کشور و  میزان مصرف در کشور و میزان مصرف استان گلستان از دیگر استان ها باید بیان شود و باید مشخص شود که سهم استان گلستان از برق چه میزان است؟

 

ارسال نظر

آخرین اخبار