رئیس کل دادگستری گلستان در نشست با تولیدکنندگان و سرمایه گذاران سایت میگوی گمیشان از پیگیری های قضایی برای حل مشکلات این سایت خبر داد .

پیگیری برای حل مشکلات بزرگترین سایت پرورش میگوی شمال کشور

به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری گلستان24، حیدر آسیابی، رئیس کل دادگستری گلستان در بازدید امروز خود از سایت پرورش میگوی گمیشان گفت: این سایت تنها صنعت تولیدی قابل توجه مردم این منطقه است و تلاش می‌کنیم با کمک دستگاه‌های اجرایی و بانک به شکوفایی و توسعه این سایت کمک کنیم.

وی افزود: تامین وثیقه و تضمین برای دریافت تسهیلات بانکی یکی از مشکلات اصلی بود که تولیدکنندگان در جلسه امروز مطرح کردند.

آسیابی ادامه داد: در نشستی که با بانک‌ها خواهیم داشت موضوع را پیگیری می‌کنیم.

این مقام ارشد قضایی استان درباره موضوع تعارض اراضی با مردم محلی منطقه هم گفت: به صورت ویژه در ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان با حضور دستگاه‌های متولی راهکار‌های قانونی برای حل این مشکل بررسی و اقدام خواهد شد.

پیگیری سامانه آبگیر برای تامین آب مورد نیاز مزارع پرورش میگو هم دغدغه دیگر آبزی پروران سایت میگو بود که قرار شد در نخستین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری با حضور دستگاه‌های متولی بررسی شود.

آسیابی بر تامین امینت سرمایه گذاران و تولیدکنندگان این منطقه هم تاکید کرد و گفت: به زودی دادستان حوزه قضایی این شهرستان معرفی می‌شود که یکی از ماموریت‌های اصلی وی، حمایت قانونی و قضایی از بخش تولید خواهد بود.

رئیس کل دادگستری گلستان در این جلسه برای کاهش سرقت از مزارع پرورش میگو هم گفت: گشت‌های پلیس در منطقه فعال می‌شود البته باید خود آبزی پروران هم برای حفظ تولیدات خود نگهبان مستقر کنند.

حیدر آسیابی افزود: با سارقان میگو از سایت گمیشان و خریداران اموال مسروقه مذکور سخت گیرانه برخورد خواهد شد.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار