معاون شیلات گلستان :

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان گفت: در فصل صید سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ صیادان گلستانی ۲۵۵ تن انواع ماهیان استخوانی از جمله سفید، کفال، کپور و غیره را از آب های استان صید کردند.

صید ۲۵۵ تن انواع ماهیان استخوانی از آب های گلستان

به گزارش گلستان 24، محسن یحیایی اظهارکرد: در فصل صید سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ صیادان گلستانی ۲۵۵ تن انواع ماهیان استخوانی از جمله سفید، کفال، کپور و غیره را از آب های استان صید کردند.

معاون صید و بنادر ماهگیری شیلات گلستان افزود: صیادان استان توانستند در بازه زمانی ۶ ماهه از ۱۵ مهر ۱۴۰۰ تا پایان فروردین سال جاری، پنج هزار و ۵۰۵ تن ماهی سفید، ۱۷۵ تن ماهی کفال، ۲۰ تن ماهی کپور و ۴.۵ تن سایر گونه ها را از آبهای استان صید کنند.

وی با اشاره به میزان سرانه صید هر شرکت تعاونی بیان کرد: ۸۱۳ صیاد در قالب ۱۸ شرکت تعاونی در استان وجود دارد که امسال سرانه صید هر شرکت تعاونی صید پره ۱۷ تن ماهی استخوانی بود که ارزش کل صید این تعاونی ها هم به رقم ۱۷۷ میلیارد ریال رسیده است.

یحیایی گفت: در فصل صید امسال ۶۰۴ قطعه بچه ماهی خاویاری حاصل از صید ضمنی که در تور صیادان اسیر شده بودند، در دریا رهاسازی شد.

معاون صید و بنادر ماهگیری شیلات گلستان افزود: همچنین تعداد ۳۴ قطعه ماهیان خاویاری هم از سوی صیادان پره به مراکز بازسازی ذخایر استان تحویل داده شد.

طبق گفته وی در مدت زمان صید ۱۹ کارشناس و ناظر در فعالیت های صید و صیادی برای نظارت بر رعایت استانداردهای صید در کنار صیادان حضور داشتند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار