مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان :

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان گلستان گفت: 60 طرح با اعتباری474 میلیارد تومان در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

بهره برداری از 60 طرح در هفته دولت/ افتتاح 9 طرح ابرسانی با اعتبار 455 میلیارد تومان

به گزارش خبرنگار گلستان 24، سید محسن حسینی صبح امروز در قرارگاه خبری شهید همدانی اظهار کرد: 9 طرح ابرسانی با اعتبار 455 میلیارد تومان از دیگر طرح های هفته دولت است که 260 لیتر بر ثانیه به میزان آب شرب اضافه می کند .

وی افزود: بهره برداری از 15 حلقه چاه ،افزایش 20 هزار متر مکعبی مخزن آب شرب ، 1 کیلومتر خط انتقال ، 31 کیلومتر لایروبی رودخانه ها، 20 متر دیواره سازی رودحانه ها، 3 مورد مرمت سد انحرافی و 8 مورد سد کوچک و بزرگ مخزنی در هفته دولت در 14 شهرستان استان به بهره برداری می رسد.

حسینی گفت: سه طرح مطالعاتی تاثیر گذار برای افق حوزه آب 1425 استان دیده شده عبارتست از کاهش استفاده از آب های زیر زمینی به دلیل اینکه دیگر قابل اتکا نیستند و نیاز به جایگزین دارند، استفاده از 74 میلیون متر مکعب از آب سدهای استان و استفاده از 36 میلون متر مکعب از محل شیرین سازی آب دریا است که فاز مطالعاتی آن در حال انجام است .

وی ادامه داد: تیرماه سال گذشته مجوز 16 میلیون متر مکعب شیرین سازی آب دریا اخذ شده این رقم را تا 20 میلیون متر مکعب افزایش داده ایم.

حسینی اظهار کرد: در دولت قبل برای 4 سال مبلغ 22 میلیارد تومان در این حوزه تخصیص داده شده بود و این در حالی است که این رقم در دولت سیزدهم با مبلغ  210 میلیارد تومان به استان تخصیص داده شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار