مدیرکل دامپزشکی گلستان گفت: نخستین محموله میگوی تولیدی این استان به وزن ۲۴ تُن از طریق بندر شهیدباهنر بندرعباس به کشور امارات صادر شد.

نخستین محموله میگوی تولیدی گلستان به امارات صادر شد

به گزارش گلستان 24، علی کاووسی اظهار کرد: صادرات مستقیم میگوی تولیدی گلستان به کشورهای هدف از جمله روسیه امکان‌پذیر است.

وی ادامه داد: صادرکنندگان گلستانی میگو به روسیه باید درخواست خود را برای دریافت کد ثبت کشور روسیه اعلام کنند تا مراحل اداری آن از جمله حضور کارشناس این کشور روسیه برای بررسی کیفیت محصول و صدور مجوز انجام شود.

کاووس ادامه داد: صادر کنندگان میگو در گلستان به تازگی خواستار حل مشکل صادرات مستقیم میگوی به روسیه شدند.

به گفته مدیرکل دامپزشکی گلستان: قبل از شیوع ویروس کووید ۱۹، چین، ویتنام، امارات، هنگ کنگ، عمان و اسپانیا، عمده مقصد صادرات میگوی گلستان بودند.

براساس گزارش اسماعیل جباری مدیرکل شیلات گلستان به خبرنگار ایرنا، امسال تولید میگو از استخرهای پرورش در مجتمع گمیشان با برداشت 3 هزار و ۱۰۰ تُن نسبت به سال زراعی قبل ۱۰۰ درصد رشد داشته است.

برداشت میگو از اواخر هفته نخست شهریورماه تا اوایل دهه سوم مهرماه سال جاری از سطح هزار و ۵۴۲ هکتار در قالب ۱۰۰ استخر و با پرورش میانگین تراکم ۱۷۰ هزار قطعه در هکتار در مجتمع گمیشان واقع در شمال غربی استان گلستان انجام شد.

بیش از ۸۰ درصد میگوهای برداشت شده در گلستان پس از عمل‌آوری و بسته‌بندی قابلیت صادرات به کشورهای دیگر را دارد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار