مدیر کل استاندارد گلستان:

مدیر کل استاندارد گلستان از پلمب و جمع آوری 71 دستگاه تجهیزات بازی شهربازی ها در 5 ماهه اول سال جاری در سطح شهرگرگان خبر داد.

 71 تجهیز غیر استاندارد شهربازی ها در گرگان پلمب و جمع آوری شد

به گزارش ساجد خبر، سید مهدی حسینی اظهار کرد: به منظور حفظ سلامت و ایمنی استفاده کنندگان، کارشناسان استاندارد گلستان طی دو مرحله از 83 تجهیز مستقر در 17 شهربازی گرگان بازرسی کردند.

وی افزود: در بازرسی های بعمل آمده، 65 تجهیز بازی غیراستاندارد شناسایی و پلمب و 6 تجهیز غیر استاندارد به دلیل عدم اخذ تاییدیه استاندارد جمع آوری شد.

مدیر کل استاندارد گلستان با بیان اینکه رعایت نکات ایمنی در وسایل بازی و تجهیزات پارک‌ها و شهربازی‌ها مشمول استاندارد اجباری هستند، عنوان کرد: استفاده از تجهیزات فاقد تاییدیه ایمنی توسط بهره برداران ممنوع میباشد، لذا با عنایت به این موضوع تجهیزات نصب شده در مراکز تفریحی باید دارای استاندارد ساخت، نصب و بهره برداری باشد.

دبیرشورای استاندارد گلستان با بیان اینکه افزایش ایمنی تجهیزات بازی پارک‌ها و شهربازی‌ها نیازمند همکاری بیشتر مسئولان ذیربط است،خاطر نشان کرد: از مسئولین و ارگان‌های ذیربط از جمله شهرداری‌ها خواستاریم که به این موضوع توجه و اهتمام ویژه‌ای داشته باشند و اقدامات لازم را در خصوص استاندارد سازی تجهیزات پارکها و زمین های بازی به‌عمل آورند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: بهره برداران و مالکان باید تصویری از گواهینامه استاندارد صادر شده برای آن تجهیز را به جهت ایجاد اطمینان خاطر استفاده کنندگان در کنار تمامی تجهیزات تفریحی نصب نمایند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار