گرونی دیگه مختص به شب عید نیست و هر روز شاهد افزایش قیمتها هستیم پس به جای یک شب عید، ۳۶۵ روز سال مثل عیده؛ هر روزتان نوروز.

اخبار بازرگانی- اقتصادی به روش طنز!

- چرا مثل سونامی زده ها زانوي غم‌تان را بغل گرفته‌ايد؟ آيا از نخوردن گوشت رنج مي‌بريد؟
آيا رنگ زرده تخم مرغ را از ياد برده‌ايد؟ آيا به خاطر ايستادن در صف برنج واريس گرفته‌ايد؟ آیا هشتتان گروی نهتان است؟ آيا جانتان به غايت رسيده است، آيا اکنون زير فشار هستيد؟
 ديگر نگران نباشيد، کمک‌هاي جبراني در راه است!! با بسته های حمایتی دولت دیگر هیچ فشار اقتصادی بر روی شما نیست. بسته های حمایتی در ابعاد و رنگها و طرحهای مختلف با انواع کالاهای بنجل خارجی میهمان سفره های شماست.
 
- دانشمندان علم اقتصاد به فرمول جدیدی برای تعیین ضریب جینی و شاخص خط فقر دست یافتند. بر اساس این فرمول که برای اولین بار توی ایران بکار رفته شما باید حاصل معادله «کمک جبراني‌+ سهام عدالت+ يارانه نقدي+ ساير درآمدها – قبض گاز تقسيم بر قیمت مرغ» رو محاسبه کنین و اگه بستانکار شدید بالای خط فقر و اگه بدهکار شدین زیر خط فقر هستین!. ضمنا کسانی که بستانکار شدن باید سریعا توبه کرده و با مراجعه به سایت رفاهی ضمن انصراف از ثبت نام یارانه؛ ۱۰۰ بار بگن غلط کردیم  دروغ گفتیم!.

 اقتصادي و طنز

- وزیر اقتصاد و نیز سخنگوی دولت هر ۲ نفری با هم گفتن که کاری میکنیم که مردم هر روزشون عید باشه!. از اونجایی که گرونی و تورم دیگه مختص به شب عید نیست و هر روز شاهد گرونی و افزایش قیمتها هستیم پس به جای یک شب عید، ۳۶۵ روز سال برای مردم مثل عیده و مردم میتونن با خیال راحت از ایام ۳۶۵ روزه عید! کمال استفاده رو ببرن!. هر روزتان نوروز   
 
- یک دوره مسابقه ورزشی چندگانه در بازار برگزار شد که در نهایت به نفرات برتر به شرح ذیل جوایزی اهدا شد:
۱- در رشته دوی سرعت، شیر و لبنیات به علت سرعت افزایش قیمت تونستن مقام اول رو کسب کنن!.
۲- در مواد مختلف رشته شنا نیز انواع خودروها اول شدن؛  به علت زیرآبی رفتن قمیتها، به علت آبکی بودن افزایش قیمتها نهایتا هیات داوران نشان طلا رو به قیمت اتوموبیلها داد. لازم به ذکره سرعت بالا رفتن قیمت اتوموبیل به حدی زیاد بود که داورها فکر کردن اتوموبیل دوپینگ کرده که این همه سرعتش بالاس اما نتیجه دوپینگ منفی بود!
۳- در رشته کشتی نیز گوشت مرغ و گاو به علت افزایش بیش از حد قیمتهاشون تونستن کمر همه حریفها و بخصوص مردم رو به خاک بزنن و بدون هیچ دردسری اول شدن!.
لازم به ذکره با توجه به استقبال گسترده کالاهای موجود در بازار، این تورنمنت چندجانبه هر روز در بازار برگزار میشه و تا امروز کالاهای زیادی برای شرکت توی این مسابقات اعلام آمادگی کردن. از نکات مهم این تورنمنت رقابت فشرده و تنگاتنگ میان رقیبان برای افزایش قیمته و شکر خدا اکثر حریفا در سطح بالای آمادگی بدنی هستن و برای اول شدن دارن با هم میجنگن!. به گفته کارشنای ورزشی، رقابت اصلی برای قهرمانی بین اتوموبیل، لبنیات، خونه و زمین است!.

ارسال نظر

آخرین اخبار