در حالیکه طی روزهای اخیر رهبر معظم انقلاب به «پز دادن عده‌ای بچه پولدار نوکیسه با خودروهای کذائیشان»، انتقاد کردند، امروز تبلیغ فروش همین خودروهای کذائی بر در و دیوار پایتخت نقش بسته است.

تبلیغ خودروهای بچه پولدارهای تازه به دوران رسیده بر در و دیوار شهر + عکس
به گزارش گلستان24، به مناسبت روز معلم بود که رهبر انقلاب در دیدار با جمعی از معلمان در مورد اصلاح الگوی مصرف نکاتی را متذکر شدند.
 
بخشی از این تذکرات راجع به کسانی بود که با خودروهای لوکس چند میلیاردی خود در شهر ویراژ می‌دهند و خودنمایی می‌کنند.
 
ایشان در سخنان خود فرمودند: «اصلاح الگوی مصرف؛ این حقیر، بارها راجع به اصلاح الگوی مصرف صحبت کرده‌ام -در سخنرانی‌های اوّل سال، با مسئولین، در جلسات خصوصی، در جلسات عمومی- امّا الگوی مصرف ما هنوز اصلاح نشده؛ ما بد مصرف میکنیم. همین مسئله‌ی جنس خارجی که من چند روز قبل(6) اینجا در حسینیّه، با جمعی در میان گذاشتم، از همین قبیل است. این قاچاقهای ده‌ها و صدها میلیاردیِ وسایل لوکس، از همین قبیل است. این بچّه‌بازی‌های داخل خیابانها -که بچّه‌پول‌دارهای نوکیسه، با آن خودروهای کذائی می‌آیند دائم راه می‌روند، دائماً رژه می‌روند، دائماً پُز میدهند- به‌خاطر همین چیزها است؛ اصلاح الگوی مصرف. این را باید از کودکی به این جوان و نوجوان یاد داد.» (دیدار با فرهنگیان 95/2/13)
 
در حالیکه ویراژ بچه پولدارهای نو کیسه در خیابان‌ها یک دغدغه شده است اما شاهد هستیم که بیلبوردهای تبلیغاتی سطح شهر تهران به فروشندگان همین خودروهای کذائی که اسباب پز دادن‌های جوانان شده، اختصاص یافته است.
 
 
بیلبوردهای تبلیغاتی در حالی به این فروشندگان اختصاص یافته که مطابق قانون تبلیغات کالاهای خارجی که نمونه داخلی دارند، مطلقاً ممنوع است.
 
مشخص نیست که این روزها مسئولانی که وظیفه نظارت بر  اجرای قانون و محتوای مربوط به تبلیغات را دارند، مشغول انجام چه کاری هستند که از این مسئله غافل مانده‌اند. مسئله‌ای که رهبر معظم انقلاب بارها آن را تذکر داد‌ه‌اند.
 
 
 
 
 
 
 
 

منبع: رجانیوز

ارسال نظر

آخرین اخبار