اشتراک
کد خبر: 282

دیدار و گفت و گوی استاندار با صاحبان صنایع برای رونق بیشتر صنعت استان

تامین سرمایه در گردش ، طولانی بودن استعلام ها و سود بانکی بالا دغدغه صنعتگران بود که در این دیدار ها مطرح شد.

دکتر صادقلو استاندار گلستان در جمعی از مسئولان اجرایی از چند واحد تولیدی در شهرستان های گرگان ، کردکوی و بندگز بازدید کردند و پای درد دل صاحبان صنایع نشستند.

استاندار گلستان تامین منابع مالی لازم را یکی از مهمترین نیازهای تولید دانست و گفت : مسئله سود بالا و هم مشکلات زمان در ارائه تسهیلات و همچنین آنچه که در کارگروه ها و نیاز هایی که برای مجموعه های صنعتی مورد نیاز است چه بسا از طرف بانک ها و حوزه هایی که باید تسهیلات ایجاد کنند زده می شود و نهایت بخشی از آنها مورد استفاده صاحبان صنایع قرار می گیرد.

MILK477

دکتر صادقلو طولانی شدن روند استعلام ها و بروکراسی اداری را از مشکلات دیگر صنایع دانست و حوزه مجازی را راهکاری برای کاهش این فرایند بیان کرد : در میدان این حوزه مجازی میتوانیم این استعلام ها را با زمان کمتر و سرعت بیشتر حل بکنیم.

دکتر صادقلو در این بازدید داشتن سند جامع در صنعت شیر را ضروری دانست : حتما ما باید بحث صنعت شیر را در استان در راستای یک سند جامع تدوین بکنیم.

سرانه مصرف میانگین در کشورهای پیشرفته حدود سیصد و چهل کیلوگرم است . در حالی که متاسفانه این رقم در کشور ما تا دو سال پیش حول و حوش نود کیلو گرم بود که اخیرا متاسفانه به حدود هفتاد نزول کرده است . این موضوع به مشکلات فرهنگ سازی و عدم شناخت مردم از میزان سلامت بخش بودن آن بر می گردد . بحث دومی که وجود دارد امیدوارم که دولت توجه کند که عدم مصرف لبنیات تبعات درمانی بسیار سنگینی دارد.

به گفته قوانلو رئیس صنعت ، معدن و تجارت استان گلستان : بسته حمایت از تولید و در دو هفته آینده شروع به اجرا خواهد شد و لایحه حمایت از تولید به مجلس می رود و همینجا من از نمایندگان محترم استان استدعا دارم که کمک کنند این بسته هر چه زودتر در مجلس مقدمات تصویبش انجام شود.

اخبار مرتبط
نظرات
ارسال نظر

نظرات پس از تایید منتشر خواهد شد. آدرس ایمیلتان منتشر نخواهد شد.

آخرین عناوین
پربازدید ترین‌ها