دیدار و گفت و گوی استاندار با صاحبان صنایع برای رونق بیشتر صنعت استان

گفت و گوی استاندار با صاحبان صنایع

تامین سرمایه در گردش ، طولانی بودن استعلام ها و سود بانکی بالا دغدغه صنعتگران بود که در این دیدار ها مطرح شد.

دکتر صادقلو استاندار گلستان در جمعی از مسئولان اجرایی از چند واحد تولیدی در شهرستان های گرگان ، کردکوی و بندگز بازدید کردند و پای درد دل صاحبان صنایع نشستند.

استاندار گلستان تامین منابع مالی لازم را یکی از مهمترین نیازهای تولید دانست و گفت : مسئله سود بالا و هم مشکلات زمان در ارائه تسهیلات و همچنین آنچه که در کارگروه ها و نیاز هایی که برای مجموعه های صنعتی مورد نیاز است چه بسا از طرف بانک ها و حوزه هایی که باید تسهیلات ایجاد کنند زده می شود و نهایت بخشی از آنها مورد استفاده صاحبان صنایع قرار می گیرد.

MILK477

دکتر صادقلو طولانی شدن روند استعلام ها و بروکراسی اداری را از مشکلات دیگر صنایع دانست و حوزه مجازی را راهکاری برای کاهش این فرایند بیان کرد : در میدان این حوزه مجازی میتوانیم این استعلام ها را با زمان کمتر و سرعت بیشتر حل بکنیم.

دکتر صادقلو در این بازدید داشتن سند جامع در صنعت شیر را ضروری دانست : حتما ما باید بحث صنعت شیر را در استان در راستای یک سند جامع تدوین بکنیم.

سرانه مصرف میانگین در کشورهای پیشرفته حدود سیصد و چهل کیلوگرم است . در حالی که متاسفانه این رقم در کشور ما تا دو سال پیش حول و حوش نود کیلو گرم بود که اخیرا متاسفانه به حدود هفتاد نزول کرده است . این موضوع به مشکلات فرهنگ سازی و عدم شناخت مردم از میزان سلامت بخش بودن آن بر می گردد . بحث دومی که وجود دارد امیدوارم که دولت توجه کند که عدم مصرف لبنیات تبعات درمانی بسیار سنگینی دارد.

به گفته قوانلو رئیس صنعت ، معدن و تجارت استان گلستان : بسته حمایت از تولید و در دو هفته آینده شروع به اجرا خواهد شد و لایحه حمایت از تولید به مجلس می رود و همینجا من از نمایندگان محترم استان استدعا دارم که کمک کنند این بسته هر چه زودتر در مجلس مقدمات تصویبش انجام شود.

ارسال نظر

آخرین اخبار