خدمات دفاتر ارتباطی شهری و روستایی افزایش می یابد.

خدمات جدید دفاتر ارتباطی شهری و روستایی

خدمات ارتباطی شهری در حال حاضر حدود نود مورد است که قرار است به دویست مورد افزایش پیدا کند. خدمات روستایی اگر چه کمتر است اما گفته می شود در تلاشند به اندازه خدمات شهری شوند.

url

 

به منظور افزایش خدمات رسانی در دفاتر روستایی استان مسئولان این مراکز آموزش های لازم را فرا می گیرند.

به گفته صفدری مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان: دفاتر روستایی ما خدمات کمتری را انجام می دهند به این دلیل که هنوز تبدیل به پیشخوان نشده اند. یک کار را ما از یک سال و نیم قبل شروع کردیم و آن تبدیل مدارک آنها به فوق دیپلم بوده است تا بتوانند دفاتر پیشخوان روستایی شوند و چون مدارک آنها اغلب دیپلم بوده ما تفاهم نامه ای را با دانشگاه جامع علمی کاربردی بستیم احتمالا تا اواخر سال نود و سه و اوایل نود و چهار یک گروه از آنها فارق التحصیل می شوند چون حدود صد و هفتاد نفر از آنها در علمی کاربردی گرگان و گنبد دو در حال تحصیل اند و بخشی دیگر هم در دانشگاه مخابرات مشغول به تحصیل هستند.این نود و یک خدمتی که به دفاتر ارتباطی شهری می دهیم حداقل به دویست مورد می رسانیم.

در روستا تعداد خدمات بسیار کمتر است و ما تلاش می کنیم هر خدماتی که دفتار پیشخوان شهری انجام می دهند برای دفاتر روستایی هم قابل انجام شود.

صفدری همچنین افزود: در جدید ترین تفاهم نامه خدمات جهاد کشاورزی استان در دفاتر روستایی ارائه می شود.

نیاوند معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استان نیز گفت: یکی از برنامه های اساسی و مهم ما  در سال جاری بحث افزایش خدماتی است که به دفاتر پیشخوان روستایی واگذار میشود. ما در سطح استان پانصد و هشتاد و هشت دفتر پیشخوان و روستایی داریم و انشالله امیدواریم که از نود فعالیت که الان هست در سال جاری به دویست فعالیت برسیم. برنامه های ما این است که بر اساس ماده بیست و چهار خدمات کشوری و آیین نامه های اجرایی انشالله احصای وظایف واگذاری را از همه دستگاه های اجرایی درخواست کردیم که لیست وظایف واگذاری را مشخص کنند. همچنین به منظور کاهش تصدی گری حداقل باید ده درصد از خدمات قابل واگذاری خودشان را در سال جاری واگذار کنند و مد نظر قرار دهند. در این خصوص برنامه ریزی شده که به صورت موردی همه دستگاه های غیر حاکمیتی و دستگاه های خدماتی را انشالله دعوت کنیم و با برنامه ریزی که شده وظایفی را که قابل واگذاری است به این دفاتر مشخص شود و توافقات بین دفاتر پیشخوان و دستگاه های مرتبط برقرار شود و ما هم نظارت می کنیم که انشالله این اتفاق بیفتد. در آغاز هفته دولت یک اقدام اساسی ما در همین ارتباط همین مورد است و انشالله خواهیم دید که در آینده وظایف تصدی گری که باید واگذار شود به بخش غیر دولتی در اختیار مردم قرار بگیرد.

ارسال نظر

آخرین اخبار