جلسه شورای اداری استان دیروز در گرگان برگزار شد.

جلسه شورای اداری استان

بررسی اصلاح نظام اداری و توسعه بخش غیر دولتی از محور های این جلسه بود.

جلسه شورای اداری استان با محوریت بررسی وضعیت اشتغال در دستگاه های اجرایی برگزار شد . معاون سرمایه انسانی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی در این جلسه با اشاره به اینکه تعداد نیروهای دولتی طی برنامه چهارم و پنجم توسعه تا پنجاه و یک درصد افزایش داشته است گفت : تصور اینکه گستردگی حجم دولت عامل افزایش بازدهی کاری می شود غلط است و این امر فقط سبب افزایش هزینه ها در جهت پرداخت حقوق و سایر خدمات به کارکنان دولت خواهد شد.

sadeghloo1

وی با اشاره به اینکه ذائقه کارجویان و فارق التحصیلان دانشگاهی به سمت دستگاه های دولتی است گفت: با توسعه دولت اشتغال حل نمی شود . نظام اداری بستر ساز کار برای بخش غیر دولتی و بخش خصوصیست. دولت برای بخش نظام اداری و اصلاحات در نظام اداری یک برنامه ای را در اسفندماه سال نود و دو مصوب کرده است که به جناب رئیس جمهور ابلاغ شده با عنوان برنامه سی پنجاه. ما برای پنجاه دستگاه اداری در سطح استان ، سی برنامه را مشخص کردیم در غالب نقشه اصلاحات اداری ما باید ارزیابی کنیم ببینیم کجا نیاز داریم، کجا مازاد داریم.

صادقلو استاندار نیز گفت: در شرایط فعلی جذب دولتی نداریم و چه بسا کسانی هم که به نوعی قراردادی هستند به دلیل اینکه از شرایط عمومی جذب بیرون نیامدند و پذیرش نشدند همچنان مورد نقد است.

البته نمونه ای از اشتغال زایی برنامه ریزی شده برای بخش خصوصی در گلستان بر اساس توانمندی متقاضیان کار تحت عنوان طرحی به نام اشتغال در حوزه آی تی سی عملیاتی شده است.

صادقلو در باره این طرح گفت: از این پنج هزار نفری که در خصوص اشتغال در حوزه آی تی سی، یعنی شغل دانش بنیان ما حس می کردیم که این شغل پایدار است؛ دو هزار و ششصد نفر از آن ها در این دوره آموزشی قرار گرفته اند. انشالله پس از طی این دوره با اتصالی که با کارپذیرها یا همان کارفرمای قدیم اتفاق خواهد افتاد انشالله مشغول می شوند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار