"مراقبت و پرستاری از خانواده در فرهنگ ما به طور مطلق بر عهده زن است و تا زمانی که نگاه این­گونه است زنان نمی­توانند موفقیت­های اجتماعی داشته باشند".

ایندرا نوویی: "همکاری خانواده شرط اصلی موفقیت اجتماعی زنان"

در "جشنواره ­ی آسپن" در مصاحبه­ای اختصاصی از "ایندرا نوویی" پرسیده شد که آیا یک زن می­تواند هم در خانه و هم در جامعه موفق باشد؟ او در این زمینه پاسخ داد: "اگر خانواده اجازه بدهد و با زن همکاری کند".

در یادداشتی که خبرگزاری رویترز منتشر کرد خانم "ایندرا نوویی" برای پاسخ به پرسش مطرح شده داستان خود را از شبی که فهمید قرار است رئیس "کمپانی پپسی" شود تعریف کرد.

او می­گوید: "شبی که فهمیدم رییس کمپانی شده­ام، زودتر از همیشه به خانه رفتم تا خبر خوش را به خانواده­ام بدهم اما کسی به من توجه نکرد و به من اجازه ندادند که حتی خبر خوش را مطرح کنم".

ایندرا نوویی

او نسبت به این برخورد معترض شد و مادرش در پاسخی به او گفت: "تو ممکن است رئیس شرکت پپسی باشی، شاید رئیس هیئت مدیره هم بشوی، اما وقتی وارد این خانه می­شوی، تو یک همسری، یک دختری، تو یک عروسی و مهمتر از همه یک مادر هستی. کس دیگری هم نمی­تواند جای تو را در این نقش بگیرد. پس آن تاج لعنتی را همان جا بگذار و آن را داخل خانه نیاور تو می­دانی که من اهمیتی به آن نمی­دهم".

او در ادامه علت عدم موفقیت زنان در مناصب بالای مدیریتی را عدم همکاری خانواده­ها می­داند و می­گوید: "مراقبت و پرستاری از خانواده در فرهنگ ما به طور مطلق بر عهده زن است و تا زمانی که نگاه این­گونه است زنان نمی­توانند موفقیت­های اجتماعی داشته باشند".

 

ارسال نظر

آخرین اخبار