مدیرکل نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت خبر داد

مدیر کل نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت گفت: درصورتی که محدودیتی در عرضه برنامه ریزی شده خوردو ساندرو توسط کارخانه سازنده ایجاد شود مطابق آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو، مورد پیگیری جدی سازمان حمایت قرار می‌گیرد.

ورود سازمان حمایت به ماجرای پیش‌فروش "ساندرو"

به گزارش گلستان24، شهرام میراخورلو در ارتباط با اظهار نظر رئیس شورای رقابت مبنی بر «متولی نظارت بر خرید و فروش ساندرو در سطح بازار سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است» اظهار کرد : بدیهی است پس از تحویل خودرو به خریدار مطابق قیمت رسمی واحد تولیدی، عرضه و تعیین قیمت خودرو در بازار مصرف تابع شرایط عرضه و تقاضا است. 

 

وی افزود : عوامل متعددی بر روی تقاضای واقعی خودرو اعم از کیفیت، مشخصات فنی و ارزنده بودن در مقابل قیمت موثر است، اما درخصوص خودروی ساندرو و ساندرو استپ وی ، یکی از عواملی که موجب ایجاد تقاضای غیر واقعی گردیده ، موضوع اختلاف قیمت بازار با قیمت رسمی کارخانه بواسطه عرضه کم است که پیش بینی می گردد با  افزایش عرضه و کاهش حاشیه قیمت بازار، این بخش غیر واقعی تقاضا حذف و تعادل در بازار این خودرو ایجاد شود. 

میراخورلو با اشاره به عواملی نظیر تولید محدود ، بالا بودن کشش تقاضای خودروی مدنظر ، خاطر نشان کرد : به نظر نمی رسد علت بروز مشکل اختلاف قیمت در این زمینه ناشی از تصمیم گیری پیرامون عدم عرضه متناسب با تقاضای موجود توسط خودروساز بوده باشد.

مراسم آغاز خط تولید خودروی ساندرو

وی تصریح کرد: درصورتی که محدودیتی در عرضه به صورت برنامه ریزی شده توسط کارخانه سازنده ایجاد شود مطابق ماده 4 و ماده 5 آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو با پیگیری جدی این سازمان مورد بررسی و رسیدگی قرار می‌گیرد و تلاش خواهد شد با برنامه ریزی مناسب از سوی واحد تولیدی و اتخاذ شیوه های مناسب و فروش نسبت به تعادل قیمت اقدام گردد. 

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار