دبیرکل اتاق بازرگانی تهران:

دبیرکل اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه اراده حاکمیتی قوی برای اینکه ایران صادرکننده شود، وجود ندارد و باید این اراده بوجود آید که بدون پول نفت، کشور را اداره کنیم، گفت:اینکه منتظر باشیم وزیری با یک مداد جادو مساله صادرات را حل کند، امکان پذیر نیست.

مشکل صادرات با مداد جادوی آقای وزیر حل نمی‌شود

به گزارش گلستان 24 ، بهمن عشقی دبیر کل اتاق بازرگانی تهران گفت: اراده حاکمیتی قوی برای اینکه ایران صادرکننده شود، وجود ندارد و باید این اراده بوجود آید که بدون پول نفت، کشور را اداره کنیم.

 

وی افزود: مالیات بر ارزش افزوده که به تازگی نتیجه داده است، خوشبختانه با یادآوری های مکرر اتاق تهران و کنفدراسیون صادرات ایران، به ثمر نشسته است که بر اساس آن، دولت مکلف شده ظرف یکماه، مالیات بر ارزش افزوده را در صورت دریافت مدارک، عودت دهد. یا اینکه اگر مدارک صادرکنندگان را نگیرد هم، علی الراس 80 درصد مالیات دریافتی را مسترد کند.

عشقی گفت: اگر هیئت رئیسه اتاق ایران تصویب کند از سال آینده یک در هزار برای تمدید کارت از صادرکنندگان دریافت نخواهد شد ضمن اینکه از سال 97 هم 4 در هزار فروش را لحاظ خواهیم کرد.

وی افزود: خیلی نباید منتظر دولت باشیم که همه گرفتاری ها را حل کند، علت اینکه چینی ها علیرغم باور دولتشان بر صادرات غیرنفتی، در صادرات موفق شده اند، این نیست که تولیدکننده هایشان حتما صادرکننده بوده باشند. بنابراین در ایران هم همانند چین، شرکتهای صادراتی که مزیت های رقابتی دارند، باید به کمک تولیدکنندگان بیایند و کالاهایشان را صادر کنند.

آغاز صادرات خط تولید محصولات ایران‌خودرو به الجزایر

عشقی ادامه داد: آنچه که نمی دانیم باید از دنیا یاد بگیریم اما اینکه منتظر باشیم وزیری با یک مداد جادو مساله صادرات را حل کند، امکان پذیر نیست بلکه باید تلاش کنیم که سطح مهارت ها را در تشکل ها افزایش دهیم و آموزش را جدی بگیریم چراکه این یک ضرورت است. در بودجه سال 96 اتاق، بودجه خوبی برای آموزش در تشکل ها لحاظ شده و پای خارجی ها نیز در این حوزه باز شده است. بنابراین از ظرفیت های اتاق تهران باید استفاده کرد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار