اقتصاد در هفته‌ای که گذشت خبرهایی همچون نخستین کنفرانس ملی نقش مهندسی مکانیک در ساخت وساز شهری، جایگزینی یارانه برای ضمانت وام ازدواج ، ابطال کارت هوشمند رانندگان فاقد بارنامه ، مشخص شدن زمان واریز سود سهام عدالت و ... را به خود دید.

اعلام زمان واریز سود سهام عدالت

به گزارش گلستان24 ​،هفته‌ای که گذشت با خبرهای فراوانی همراه بود که در این گزارش به برخی از آنها اشاره خواهد شد.


در هفته اخیر رئیس مرکز آمار و اطلاعات شرکت بورس در گفت و گوی تفصیلی با خبرگزاری میزان از فریز نقدینگی جامعه در بانک‌ها و موسسات مالی واعتباری خبر داد.


بعلاوه هفته گذشته مدیرعامل سایپا در مجمع سالیانه این شرکت خبر از جایگزین مناسب برای پراید داد.


همچنین مدیرعامل ایران خودرو در مجمع عمومی سالیانه این شرکت خبر از تولید سه محصول جدید ایران خودرو درسال 96 داد.

این درحالی است که در جلسه شورای پول واعتبار حذف یک صفر از واحد پولی به تصویب رسید اما بانک مرکزی دراین بین در اطلاعیه ای اعلام کرد که تغییر واحد پول منوط به تصویب مجلس خواهد بود.

پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی در نشست خبری هفته گذشته خبر از واریز سود 150 هزار تومانی برای سهامداران را داد و همچنین در اواخر هفته سازمان خصوصی سازی در اطلاعیه‌ای شهریورماه را زمان واریز سود سهام عدالت اعلام کرد.


بر اساس آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی در هفته آخر تیرماه شاهد افزایش شش درصدی قیمت تخم مرغ و ثبات قیمت قند و شکر بوده‌ایم.


کشاورزیان رئیس سازمان راهداری نیز در نشست خبری هفته اخیر خود خبر از ابطال کارت هوشمند رانندگان فاقد بارنامه داد و به این نکته اشاره کرد که هیچ هزینه‌ای بابت آلایندگی از کسی دریافت نمی شود.

با این وجود در روزهای پایانی هفته گذشته شاهد برگزاری اولین کنفرانس ملی نقش مهندسی مکانیک در ساخت وساز شهری با حضور اکبر ترکان رئیس مناطق آزاد بودیم که وی درا ین کنفرانس خبر از پیروی 75 درصد از ساختمان‌های کشور از مقررات ملی ساختمان داد.


بعلاوه زنگنه درحاشیه نشست هیئت دولت اعلام کرد فعلا طرحی برای سهمیه بندی بنزین نداریم وباید تأمین کنیم.

بانک مرکزی درهفته گذشته جایگزین‌های ضمانت وام ازدواج را ابلاغ و حساب یارانه به عنوان جایگزین ضامن بانکی اعلام کرد.

/ میزان

ارسال نظر

آخرین اخبار