قیمت هر اونس طلا امروز با حدود ۰.۱درصد کاهش به ۱۲۸۹ دلار و ۱۶ سنت رسید.

کاهش قیمت  طلا

به گزارش گلستان24؛به نقل از رویترز، تقویت ارزش دلار و بالا رفتن میزان سوددهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا موجب شد تا قیمت طلا امروز کاهش یابد و به نزدیکی پایین‌ترین رقم‌های ثبت‌شده در سال جاری میلادی برسد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با حدود 0.1 درصد کاهش به 1289 دلار و 16 سنت رسید. قیمت فلز زرد در جلسه قبل به پایین‌ترین رقم از 27 دسامبر یعنی 1285 دلار و 41 سنت رسید. فلز زرد در مسیر ثبت بیشترین کاهش قیمت هفتگی از اوایل ماه دسامبر تاکنون قرار دارد.

قیمت طلای آمریکا برای تحویل در ماه ژوئن امروز با 0.1 درصد کاهش به 1288 دلار و 30 سنت رسید.

به‌لطف رسیدن میزان سوددهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا به بالاترین رقم 7 سال اخیر، ارزش دلار امروز در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی در نزدیکی بالاترین رقم 5 ماه گذشته در نوسان بود.

یک تاجر فلزات گرانبها در هنگ‌کنگ گفت: «رشد سوددهی اوراق قرضه 10ساله دولت آمریکا موجب افزایش ارزش دلار شده و این موجب تضعیف قیمت طلا و سایر فلزات گرانبها شده است».

تقویت ارزش دلار موجب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی می‌شود که از ارزهای غیردلاری استفاده می‌کنند. افزایش سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا هم موجب کاهش جذابیت سرمایه گذاری در بازار طلا می‌گردد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفته، چین در زمینه تجارت با آمریکا بسیار بد عمل کرده و در مورد موفقیت مذاکرات تجاری آمریکا و چین ابراز تردید کرده است.

پس از آنکه کره شمالی تهدید کرد که نشست برنامه‌ریزی‌شده بین رهبر این کشور و دونالد ترامپ را بر هم می‌زند، رئیس جمهوری آمریکا تلاش کرد کیم جونگ اون را آرام کند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار