عضو کمیسیون عمران مجلس، بر ضرورت تولید انبوه مسکن برای کاستن از حجم حباب نرخ‌ها در بازار تاکید کرد.

دولت پیگیر ارزانی مسکن باشد

شهرام کوسه غراوی، با اشاره به آمارهای منتشر شده اخیر در خصوص کاهش ۵۰ درصدی احداث واحدهای مسکونی جدید، گفت: یکی از دلایل مهم برهم خوردن نظم بازار و بروز تنش قیمتی در آن کاهش تولید مسکن است.

به گزارش گلستان24؛ نماینده مردم مینودشت، کلاله، گالیکش و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کشور به تولید سالی ۸۰۰ تا یک میلیون واحد مسکونی جدید نیاز دارد، افزود: عدم تولید این میزان واحد مسکونی و وجود انباشت تقاضا در این حوزه حباب قیمت مسکن را به صورت کاذب بزرگ کرده است.

بی‌برنامگی دولت وضعیت فعلی بازار مسکن را رقم زده است

وی با تاکید بر اینکه بی برنامگی دولت وضعیت فعلی بازار مسکن را رقم زده است، تصریح کرد: متاسفانه دولت در طی سال‌هایی که مدیریت کشور را بر عهده گرفته هیچ برنامه‌ای برای تولید مسکن نداشته و حتی ایده طرح مسکن اجتماعی نیز رونمایی نشده است.

کوسه غراوی با بیان اینکه حتی عملیاتی شدن طرح مسکن اجتماعی نیز نمی‌تواند کسری تولید مسکن را در کشور جبران کند، گفت: عملیاتی شدن مسکن اجتماعی راهی مشابه مسکن مهر بوده و اقشار آسیب پذیر را صاحب خانه می‌کند از این رو دولت باید با تسهیل شرایط ساخت و ساز در کشور تولید واحد مسکونی را افزایش دهد.

انبوه‌سازان نیازمند ارائه مشوق‌های کارآمد هستند

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: ارائه مشوق‌های کارآمد به انبوه سازان و همچنین تولیدکنندگان مسکن می‌تواند از عدم تعادل ایجاد شده در بخش تولید و عرضه مسکن کاسته و قیمت‌ها را به خط تعادلی نزدیک کند.

وی با بیان اینکه تلاش دولت برای تقویت سیاست گذاری در حوزه مسکن می‌تواند رونقی به بازار تزریق کند، گفت: متاسفانه بیشترین انتقادی که به دولت در حوزه مسکن وارد است مربوط به دخالت در امر ساخت و ساز است.

دولت در بخش مسکن صرفا سیاست‌گذار باشد

کوسه غراوی تاکید کرد: دولت در بخش مسکن صرفا باید سیاست گذار بوده و با حمایت از بخش خصوصی و حتی مردم بازار رابه سمت و سوی خروج از رکود هدایت کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بی توجهی به تولید انبوه مسکن برای اقشار مختلف جامعه حباب نرخ‌ها در بازار را بزرگ‌تر کرده و بی ثباتی در قیمت‌ها را افزایش می‌دهد.

 

منبع: خانه ملت

 

ارسال نظر

  • ناشناس
    0

    دولت خودش مسبب افزایش قیمت مسکن می باشد که زمینه را برای سودجویی افراد معدودی فراهم‌نماید و گرنه مگر کمبود عرضه مسکن یک شبه ایجاد شد که عده ای از خدا بی خبر چند روزه قیمت مسکن را دو برابر کنند و کسی هم در این مملکت نباشد بپرسد چرا اینطوری شد ؟هر جای دنیا بود اموال این اشخاص را مصادره و خودشون را هم اعدام می کردند ولی مسئولین کشور به این می گویند مسکن وارد مرحله رونق شده.ان شاالله که مسببین و عوامل این افزایش قیمت خیری از عمرشون نبینن

آخرین اخبار