یک نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که دولت و مجلس باید در مورد شرایط فعلی اقتصاد کشور تصمیم گرفته و وضعیت را از حالت نا اطمینانی خارج کنند، اظهار کرد: رئیس جدید بانک مرکزی با اتخاذ سیاست‌های درست اعتماد از دست رفته در حوزه ارزی و بانکی را برگرداند.

رئیس جدید بانک مرکزی اعتماد از دست رفته را برگرداند

به گزارش گلستان24؛ جلال میرزایی درباره انتخاب رئیس جدید بانک مرکزی و اثر گذاری بر بازار ارز گفت: اکنون که آقای همتی به عنوان رئیس جدید بانک مرکزی انتخاب شده امید است تا با اتخاذ سیاست‌های درست بتواند اعتماد از دست رفته در حوزه ارزی و بانکی را برگرداند و مسایل و مشکلات را با فعالان اقتصادی در میان بگذارد.

وی تصریح کرد: البته بخشی از نوسانات در بازار ارز در اختیار بانک مرکزی نیست بلکه به تحولات و اتفاقات در خارج از کشور مربوط می‌شود، در واقع نا اطمینانی نسبت به حفظ درآمدهای فعلی بخصوص نفت خام باعث شده این عدم اطمینان به وجود آید و بسیاری به دنبال این باشند که اندوخته‌های خود را تبدیل به ارز کنند.

این نماینده مجلس افزود: بنابراین باید برای این مسائل راهکاری اندیشیده شود و مردم را از نگرانی در آوریم، در این زمینه باید دولت و مجلس و به طور کلی نظام تصمیم بگیرد و کشور را از شرایط نا مطمئن خارج کند.

نماینده مردم ایلام در مجلس با بیان این‌که باید مواضع و تصمیمات به درستی و به جا اتخاذ شود، گفت: متاسفانه یکی از مشکلاتی که در کشور وجود دارد این است که به راحتی هر حرفی را به زبان می‌آوریم در حالی که هر موضع‌گیری می‌تواند بر شرایط اقتصاد و بازار تاثیرگذار باشد.

این عضو کمیسون انرژی مجلس خاطر نشان کرد: ‌ آقای همتی فرد با تجربه‌ای در حوزه بانکی است و نسبت به این مسائل آگاهی دارد اما این تغییر  در سیستم بانک مرکزی به تنهایی کافی نیست،  تغییرات دیگری نیز باید در بخش های اقتصادی دولت انجام شود و به بازگشت روحیه از دست رفته در بازار کمک کند، گرچه این اتفاق توانست بر بازار تاثیر مثبتی داشته باشد اما باید منتظر ماند و در روزهای پیش رو نتیجه را دید.

میرزایی در پایان گفت: البته در مورد قیمت دلار باید منتظر رأی دادگاه لاهه درباره شکایت ایران از آمریکا بود، زیرا به نظر می‌رسد نتیجه این شکایت بتواند تاثیراتی را در قیمت دلار داشته باشد .

 

ارسال نظر

آخرین اخبار