مدیرکل شیلات گلستان گفت: امسال ۲ هزار و ۵۰۰ تن میگو در استان تولید می‌شود که ۸۰ درصد آن به بازارهای جهانی صادر خواهد شد.

 ۸۰ درصد میگوی استان گلستان روانه بازارهای جهانی می‌شود

به گزارش گلستان 24؛ سیدجواد قدس‌علوی ظهر امروز در نشست با مدیران دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان اظهارداشت: از اردیبهشت ماه پرورش میگو در سایت گمیشان آغاز شده است.

وی افزود: ‌امسال تولید میگو از پیش‌بینی‌ها فراتر رفته و به بیش از 2 هزار و 500 تن رسیده است که از این میزان  بیش از 80 درصد میگو گلستان صادر می‌شود.

مدیرکل شیلات استان بیان داشت: صادرات میگو استان امسال 55 درصد رشد داشته است که این امر نقش بسزایی در رشد صادرات غیرنفتی استان خواهد داشت.

وی عنوان کرد: به‌رغم مشکلات موجود در حوزه حمل و نقل تلاش داریم میزان صادرات از طریق کریدور ریلی ایران- ترکمنستان- قزاقستان را افزایش دهیم و بیش از پیش در بازارهای روسیه و چین حضور داشته باشیم.

قدس‌علوی گفت: 2 واحد عمل‌آوری استان کدهای صادراتی  IR و EC اتحادیه اروپا را دریافت کرده‌اند و می‌توانیم از این پس محصولات خود را در بازارهای جهانی با برند استان به فروش برسانیم.

وی با تاکید بر همکاری بیشتر گمرک اینچه‌برون با سایر دستگاه‌های مرتبط خاطرنشان کرد: مرز اینچه‌برون می‌تواند به عنوان مسیر صادرات میگوی جنوب به آسیای میانه و حتی اروپا، با امنیت بیشتر و هزینه کمتر مطرح باشد.

مدیرکل شیلات استان با اشاره به وجود 5 مرکز فعال فرآوری میگو در استان گفت: صادرات میگو امسال 13 میلیون دلار ارزآوری برای استان خواهد داشت.

وی درباره کشورهای مقصد صادرات میگو استان خاطرنشان کرد: کشورهای ویتنام، امارات، هنگ‌کنگ، عمان، اسپانیا و غیره از جمله مقاصد صادرات میگو استان هستند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار