شرکت‌های شارلمانی کپیتال و فرست فرانتیر کپیتال اعلام کرده‌اند که در حال بررسی شرایط بازار سرمایه در ایران هستند.

دورخیز انگلیسی‌ها برای ورود به بورس ایران
به گزارش گلستان 24، دیزرت سان اعلام کرد: علی رغم عدم اطمینان از دست یابی ایران و گروه 5+1 به توافق نهایی در زمینه فعالیت های صلح آمیز هسته ای کشورمان، شرکت‌های سرمایه‌ای انگلیسی در حال بررسی شرایط  ورود به بازار سرمایه ایران پس از توافق هستند.
 
شرکت های انگلیسی شارلمانی کپیتال و فرست فرانتیر کپیتال انگلیس به تازگی اعلام کرده‌اند، در حال بررسی بازار سرمایه ایران برای ورود پس از توافق ایران با گروه 5+1 هستند.
 
این شرکت ها با در نظر گرفتن احتمال هرگونه رخداد در طول مذاکرات ایران و کشورهای 5+1، در تلاش هستند، تا از قافله ورود به بازار ایران عقب نمانند.
 
بر اساس پیش بینی ها، لغو تحریم های نفتی ایران برای صادرات به آمریکا و اروپا در کنار پایان محدودیت های بانکی ایران در بازار مالی و بانکی جهانی، رشد اقتصادی کشور را تا سه برابر نسبت به شرایط کنونی افزایش خواهد داد.
 
این شرکت ها با تمرکز بر حجم 110 میلیارد دلاری بورس ایران در کنار پیش بینی افزایش 3 برابری رشد اقتصادی ایران در صورت لغو تحریم‌ها در تلاش هستند تا آمادگی های لازم برای ورود به بازار سرمایه ایران را در خود فراهم کنند و از قافله شرکت های بین المللی جا نمانند.
 
کارشناسان اقتصاد جهانی معتقدند با حذف کامل تحریم ها علیه ایران، کشور می تواند به رشد اقتصادی سالانه 6 تا 8 درصد دست یابد.
 
ورود شرکت های سرمایه گذاری منطقه ای می تواند شرایط مالی ایران را سریعتر از میزان پیش بینی ها تقویت کند و بهبود ببخشد.
 
شارلمانی و فرست فرنتیر قصد دارند، تا با شراکت با شرکت های سرمایه‌گذاری منطقه ای راه ورود خود به بازار سرمایه ایران را تسهیل کنند.
 
طی ماه گذشته بازار بورس ایران که حدود 315 شرکت در آن فعالیت کنند، بهترین عملکرد را طی سال گذشته داشته است.
 

ارسال نظر

آخرین اخبار