مسولین بیمارستان: از رسانه‌ها نمی‌ترسیم

در حالی که روز گذشته خبر سوختگی یک نوزاد ۶ روزه به دلیل خطای تیم درمانی در یک بیمارستان دولتی در خروجی رسانه‌ها قرار گرفت؛ ظهر امروز رئیس بیمارستان علاوه بر ابراز عصبانیت از اقدام والدین نوزاد و درخواست تسویه حساب، مانع از جراحی نوزاد شده است.

رفتار وقیحانه تیم‌درمانی علیه کودک ۲۹ روزه/ سوختگی شدید پای نوزاد

به گزارش گلستان24،روز گذشته  گزارشی با عنوان «تزریق اشتباه نوزاد 6 روزه را کباب کرد» در خروجی خبرگزاری فارس قرار گرفت که بر اساس این گزارش  پدری که 6 بهمن فرزندش در یک بیمارستان دولتی پایتخت متولد شده و به دلیل خطای کادر درمانی دچار سوختگی شده بود، گلایه‌مند بود.

 بر اساس این گزارش پدر نوزاد اعلام کرد: پسرم زمانی که همسرم در هفته‌ی 36 بارداری بود زودتر از موعد به دنیا آمد که پزشکان فشار خون بالای همسرم را دلیل زایمان زودرس اعلام کردند. ولی به دلیل اینکه نوزاد زودتر از موعد به دنیا آمده بود ریه‌های آن به درستی شکل نگرفته و این مسئله سبب بروز مشکلات تنفسی برای وی شد. لذا نوزاد که در مجتمع بیمارستانی امام خمینی به دنیا آمده بود 4 ساعت پس از تولد با دستور پزشک جهت اقدامات لازم به صورت ویژه بستری شد و تشکیل پرونده آن در بخش NICU صورت گرفت.

وی گفت: 4 روز پس از بستری نوزاد با ما تماس گرفتند و اعلام کردند که فرزندت به کما رفته پس از آن همه خانواده دست به دعا شدند و خوشبختانه 2 روز بعد فرزندم وضعیتش مساعد شد و زمانی که برای ملاقات رفته بودم متوجه شدم پای فرزندم به صورت عجیبی دچار سوختگی شده است.

وی ادامه داد: زمانی که از کادر درمانی دلیل سوختگی را پرسیدم آنها اعلام کردند که شب گذشته مقدار سرم را جهت نجات جان کودکتان افزایش دادیم و این مسئله جهت احیای آن بوده، نگران نباشید چرا که ترمیم سوختگی آن به راحتی انجام می‌شود و این اتفاقات نه تنها در ایران، بلکه در کشورهایی همچون آمریکا و آلمان نیز مسئله‌ای عادی به شمار می‌رود.

وی اضافه کرد: 20 روز از این حادثه گذشت و نه تنها زخم فرزندم بهتر نشد بلکه وضعیت نیز بدتر شد و تنها کاری که در بیمارستان برایش انجام دادند پانسمان سطحی و استفاده از پمادهای سوختگی بود، پس از آن وضعیت فرزندم را از چند پزشک پرسیدم و آنها اعلام کردند که آنژیوکت سرم داخل رگ نبوده و مواد سرم زیر پوست تزریق شده و این مسئله باعث از بین رفتن بافت پای کودکم شده است. پس از آن موضوع را از بیمارستان به صورت جدی پیگیری کردم و آنها این اشکال را قبول کرده و قول دادند که اقدامات لازم را انجام دهند.

وی گفت: زمانی که کادر بیمارستان متوجه پیگیری‌های جدی من شدند تصمیم گرفتند که فوق‌تخصص مربوطه را بر بالین فرزندم بیاورند ولی با این وجود نزدیک به یک‌ماه می‌گذرد ولی هنوز فرزندم در بیمارستان بستری است، کادر بیمارستان قول داده که اقدامات لازم را انجام می‌دهد و مدام به ما اعلام کردند که نگران هزینه‌های درمان نباشید ولی ما از اینکه در حق نوزادمان ظلم شده به شدت ناراحت هستیم و انتظار داریم مسئولان پاسخگو باشند.

تلافی رئیس بیمارستان از نوزاد 29 روزه

 اما حالا با گذشت یک روز از انتشار این گزارش پدر نوزاد مجدد با خبرنگار خبرگزاری فارس تماس گرفت و اعلام کرد: قرار بود فرزندم در بیمارستان تحت عمل جراحی ترمیمی به دلیل سوختگی‌اش قرار گیرد و زمانی که مقدمات این عمل فراهم شد، پزشک با من صحبت کرد و گفت:« بیهوشی برای نوزاد شما ضرر دارد و اگر به روال طبیعی و با استفاده از مراقبت‌های ویژه در منزل عمل کنید، پای سوخته فرزندتان مدتی دیگر بهبود می‌یابد و من نیز صحبت‌های پزشک را پذیرفتم.

وی ادامه داد: پس از این مسئله به من اعلام کردند که فرزندتان آماده ترخیص بوده و پس از تسویه حساب می‌توانید آن را مرخص کنید و این درحالی بود که به من قول مساعد داده بودند که به دلیل خطای خودشان وجهی از من دریافت نخواهند کرد و همه هزینه‌ها را خودشان تقبل می‌کنند. با این شرایط به دفتر رئیس بیمارستان مربوطه مراجعه کردم و ایشان بسیار ناراحت از انتشار گزارش خطای کادر درمانی در رسانه‌ها بودند و به من اعلام کرده که باید هزینه‌های مربوطه را بپردازید.

پدر سجاد تصریح کرد: من کارگر هستم و توانایی پرداخت این هزینه را ندارم و از طرفی بخش مراقبت‌های ویژه به دلیل تعمیرات و نوسازی در حال تخلیه بوده و همه نوزادان به غیر از نوزاد من را جابجا کرده‌اند.متاسفانه رئیس بیمارستان در جواب من اعلام کرد: ما را از رسانه‌ها نترسانید. جایگاه ما با رسانه‌ای شدن خبر فرزندتان دچار مشکل نمی‌شود؛ ما نیز لابی‌های خود را داریم. بروید فکری به حال خود کنید که مشکل از شما بوده و نه کادر پزشکی.

وی خاطر نشان کرد: حالا من مانده‌ام و یک فیش تسویه حساب و نوزادی با پای سوخته و مادری نگران از وضعیت جسمانی نوزاد خود؛ تنها دلخوشی من به رسانه‌ها است و امیدوارم اقدامات لازم در این زمینه صورت گیرد.

انتهای پیام/

منبع: فارس

ارسال نظر

  • متفکر
    0

    عزیزم به دنیا مخصوصا به ایران خوش آمدی !

آخرین اخبار