یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی را در جلسه علنی امروز قرائت کرد.

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

به گزارش گلستان ۲۴ ؛  متن این تذکرات که توسط اکبر رنجبرزاده قرائت شد به شرح زیر است:

کامران نماینده اصفهان به وزیر کشور، نیرو و اطلاعات: در خصوص درخواست بحق کشاورزان شرق اصفهان درخواست حقابه آنان، هر اتفاقی رخ دهد مسئولیت آن متوجه وزیر نیرو است.

سالک نماینده اصفهان به رییس‌جمهور: چرا آیین‌نامه برنامه پنج ساله توسعه با گذشت یک سال تدوین نشده است؟

بهرام‌نیا و رنجبرزاده به وزیر کشاورزی: علت عدم پرداخت پول چغندرکاران شهرستان‌های نهاوند و اسدآباد در استان همدان با گذشت شش ماه از تحویل چغندر به کارخانه.

زاهدی نماینده کرمان به وزیر تعاون و کار: علیرغم قول‌های فراوان حضرتعالی مبنی بر پرداخت حقوق بهمن ماه بازنشستگان فولاد هنوز خبری نیست و این قشر نسبت به عملکرد شما بدبین شدند.

نانواکناری نماینده بابلسر، رضیان نماینده قائمشهر به وزیر علوم و تحقیقات: با توجه به ابلاغ رییس‌جمهور محترم و صراحت قانون چرا وزیر محترم از بازنشستگان برای تصدی ریاست دانشگاه استفاده می‌کند.

رحیمی نماینده ترتب جام به وزیر راه و شهرسازی: محدوده روستاهای متعددی در تربت جام و بخش‌های تابعه توسط بنیاد مسکن مطالعه و بازنگری و طرح هادی در آنها اجرا نشده است. منازل خارج از محدوده از آب، برق و گاز نمی‌توانند بهره‌مند شوند و مردم در شرایط نامساعدی هستند.

سالک نماینده اصفهان به وزیر آموزش و پرورش: چرا نسبت به وضعیت بازنشستگان فرهنگیان آموزش و پرورش محتوای مواد ۸۵ و ۱۲۵ قانون مدیریت خدمات کشوری به صورت کامل و صحیح اجرا نمی‌شود.

صدیف بدری نماینده اردبیل به وزیر جهاد کشاورزی: چرا چندمین ماه است پرسنل شرکت غله استان اردبیل حقوق و مزایا دریافت نکردند، به وزیر آموزش و پرورش: چرا هنوز مطالبات و اضافه کاری حق‌التدریس معلمین و پاداش پایان خدمات فرهنگیان استان پرداخت نشده است، تا آخر سال ۹۶ حتما پرداخت شود. به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: چرا افزایش حقوق کارگران زحمت‌کش برای سال ۹۷ متناسب با شرایط معیشتی روز جامعه هنوز تعیین و ابلاغ نشده است.

ذوالقدر نماینده میناب به وزیر راه و شهرسازی: احداث پل سوم میناب به مرکز شهرستان میناب.

مرادی نماینده سروآباد به رییس‌جمهور: بی‌توجهی دولت نسبت به بخش‌های سرشیب مریوان.

بدری و کریمی نماینده اردبیل به وزیر جهاد کشاورزی: چرا بعد از گذشته چند ماه هنوز بهای خرید چغندرقند از کشاورزان اردبیل پرداخت نشده است.

تربتی نژاد نماینده گرگان و ابراهیمی و کوسه غراوی به وزیر آموزش و پرورش: چرا اجرای تصمیمات وزارت آموزش و پرورش در رابطه با تغییر مدیریت استانی آموزش و پرورش گلستان به تعویق افتاده است و این امر موجب تضعیف آموزش و پرورش در انجام وظایف محوله در استان شده است؟

مرادی نماینده مریوان به وزیر آموزش و پرورش: تدریس شش پایه مقطع ابتدایی توسط یک معلم در مقاطع محروم توجیه‌پذیر نیست.

فلاحت‌پیشه نماینده اسلام‌آباد غرب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: پایان دادن به کارشکنی اوقاف استان کرمانشاه در روند بازسازی مناطق زلزله زده، به وزیر آموزش و پرورش: پرداخت فوق‌العاده فرهنگیان زلزله زده کرمانشاه با توجه به وعده چند باره وزیر آموزش و پرورش در این باره.

قاضی‌پور و محجوب نمایندگان ارومیه و تهران به وزیر صنعت، معدن و تجارت: لزوم رسیدگی و رفع تبعیض موجود در عرضه محصولات شرکت ایرال کو، به وزیر آموزش و پرورش: علت عدم پرداخت مطالبات معوق از جمله حق مسکن و حق ماموریت سال‌های ۹۵ و ۹۶ معلمان اعزامی به خارج از کشور چیست.

افضلی نماینده نهبندان به وزیر جهاد کشاورزی: ۲۰ درصد افزایش حقوق کارکنان جهاد کشاورزی به کل پارامترهای احکام که تاکنون اجرایی نشده است تسریع کرد. تسریع در اقدام عملی جهت جایگزینی در تعداد زیاد نیروها که در جهاد کشاورزی استان نهبندان در سال ۹۷ بازنشسته می‌گردند.

ابطحی نماینده خمینی‌شهر به رییس‌جمهور: صدور دستور فوری برای خرید تنباکو از تنباکوکاران بخصوص تنباکوکاران خمینی‌شهر، به رییس‌جمهور: صدور دستور فوری برای پرداخت حقوق بهمن و اسفند و عیدی بازنشستگان فولاد.

تذکر ناهید تاج‌الدین، زهرا ساعی، پروانه سلحشوری نمایندگان مردم تهران، تبریز، اصفهان به وزیر آموزش و پرورش و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: عدم اجرای مصوبه سال ۹۲ مجلس در خصوص حذف کنکور و عدم اجرای تبصره یک بند الف ماده ۸۰ قانون برنامه ششم توسعه

سید حسین نقوی حسینی نماینده ورامین به وزیر جهاد کشاورزی: رسیدگی عاجل به وضعیت دامداران دشت ورامین و جلوگیری از واردات بی رویه گوشت

ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف آباد به رئیس‌جمهور: چرا از انجام تکلیف قانونی خود در خصوص ماده ۲۹ قانون برنامه ششم مبنی بر راه‌اندازی سامانه حقوق و مزایا و تجمیع کلیه پرداخت‌ها به مقامات به مدیران اجرایی کشور خودداری می کنید.

حاجی و نقوی حسینی نمایندگان مردم شاهین شهر و ورامین به وزیر آموزش و پرورش: چرا زنگ ورزش دانش‌آموزان به بطالت تبدیل شده است.

سید تقی کبیری نماینده مردم خوی به رئیس‌جمهور: احقاق حقوق سپرده‌گذاران موسسه مالی حافظ به خصوص در شهرستان خوی

انتهای پیام/

منبع : فارس

 

ارسال نظر

آخرین اخبار