کارشناس مواد مخدر در بین دانش آموزان؛

در دیدار چهره به چهره کارشناسان مواد مخدر و تعزیرات حکومتی شهرستان گنبدکاووس با دانش آموزان مناطق مرزی در دوکارگاه جداگانه به بیان آثار سوء و تبعات مصرف مواد مخدر در خانواده و جامعه و تبعات کالای قاچاق در تولیدات ملی پرداخته شد.

اعتیاد جایگاه ویژه ای در عرصه آسیب های اجتماعی دارد

به گزارش گلستان  ۲۴ ؛ در این دیدارها که در دبیرستان دخترانه شریفه شهر مرزی اینچه برون برگزار شد: کارشناس مواد مخدر، مواد مخدر را شوک اجتماعی فرهنگی قرن عنوان کرد و بر پیشگیری از تبعات سوء و جبران ناپذیر آن در بنیان خانواده و تزلزل روانی و جسمی جوانان جامعه بعنوان ابزار جنگ نرم دشمنان نظام و انقلاب، تاکید کرد.

qaboosnameh 1

رسول رحیمی افزود: نشانه روی نهاد خانواده، مدارس، دانشگاه ها و کارکنان محیط‌ های صنعتی از اهداف جدی سیستم هوشمند اعتیاد برای نابودی نسل ها است.

qaboosnameh 5

وی بااشاره به همجواری کشور ایران با افغانستان و نقش وسیع تهاجم فرهنگی و اجتماعی از سوی دشمنان نظام، گفت: عوامل ساختاری معیوب در عرصه های اجتماعی و اقتصادی، عوامل سیاسی، عوامل روانشناختی، عوامل فرهنگی، عوامل محیطی و عوامل خانوادگی سبب شده تا اعتیاد به موادمخدر و روان گردان ها جایگاه ویژه ای را در عرصه آسیب های اجتماعی در سطح کشور به خود اختصاص دهد.

qaboosnameh 4

این کارشناس بازنشسته انتظامی استان گلستان باتاکید بر فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی که همواره معظم له پدیده شوم اعتیاد را فرهنگ صادراتی غرب به کشورها قلمداد کرده اند، گفت: گسترش این ماده افیونی در درون جوامع اسلامی بویژه نظام جمهوری اسلامی ایران راه را برای نفوذ استعمار به منظور تباهی و نابودی نسل جوان آماده می کند .

به گفته رحیمی، امروزه بیش از 90 درصد مردم کشور، نسبت به اعتیاد موادمخدر در جامعه ابراز نگرانی دارند.

qaboosnameh 3

وی همچنین اقدامات مثبت صورت گرفته در کشور از جمله؛ مقابله با عرضه، آموزش های پیشگیرانه و فرهنگی، علمی شدن مبارزه با موادمخدر، حمایتهای اجتماعی، درمان و کاهش آسیب های ناشی از اعتیاد، توسعه مشارکت های مردمی و افزایش اقدامات رسانه ها و اطلاع رسانی به مردم جامعه و ... نامبرد و بر لزوم مشارکت همگانی  دستگاه های اجرایی و دولتی بر ریشه کنی این معضل اجتماعی تاکید کرد.

در این مراسم همچنین کارشناس تعزیرات حکومتی شهرستان گنبدکاووس نیز به تشریح تعاریفی از کالاهای قاچاق، مبادی ورودی، تبعات منفی قاچاق کالا بر اقتصاد، اجتماع، فرهنگ و ... پرداخت.

qaboosnameh 6

این کارشناسان در این مراسم همچنین به سوالات و ابهامات دانش آموزان پاسخ دادند.

انتهای پیام/

منبع : گلستان ما

ارسال نظر

آخرین اخبار