معاون پرورشی آموزش و پرورش گرگان در اختتامیه جشنواره نوجوان سالم:

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش گرگان گفت: متاسفانه در جامعه الگوی مناسب در جامعه نمی بینیم و یا به طور موثری معرفی نشده اند بنابراین باید برای آن برنامه ریزی کرد.

الگو سازی مناسب برای نوجوانان ضروری است

به گزارش گلستان24؛به نقل از کلاس بیست؛ "احمد کرد والش آباد"  درهمایش شهرستانی تجلیل ازدانش آموزان منتخب  «جشنواره نوجوان سالم» که در سالن آفرینش آموزش و پرورش گرگان برگزارشد، اظهار کرد: اولین ویژگی نوجوان سالم «ایمان بخدا» و» اعتقاد به نظام و پرچم خودش  است تا هویت اصلی خود را بشناسد و به آن عشق بورزد.

وی افزود: از ویژگی های دیگر  یک نوجوان سالم «احترام گذاشتن عملی به پدر و مادر»، «پیشرفت و تلاشگر بودن»، «مسئولیت پذیر بودن» «معتدل بودن در رفتار»، «انتخاب دوست خوب» و «رعایت  کننده بهداشت فردی و اجتماعی» و «انجام تفریحات سالم» است .

تجلیل از 150 برگزیده

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش گرگان قالب های آثار ارسالی را چند رسانه ای، عکس، مقاله، نمایش, روزنامه دیواری، انشاء، فیلم کوتاه، پوستر بیان و تصریح کرد :یک هزار و 352 دانش آموز فرهنگی و خانواده در جشنواره نوجوان سالم و سفیران سلامت شرکت کرده اند  که 150 نفر از آنان برگزیده شده اند:

وی با بیان اینکه برای الگو سازی مناسب در جامعه تلاش کنیم، اذعان کرد: متاسفانه در جامعه الگوی مناسب در جامعه نمی بینیم و یا به طور موثری معرفی نشده اند بنا براین باید برای آن برنامه ریزی کرد.

کرد والش آباد  مراکز اوقات فراغت  آموزش و پرورش را مکان های امن  برای  نوجوانان برشمرد و افزود:  کانون آفرینش، کانون طه، دارالقرآ برای فعالیت های کارشناسان آموزش دیده فرهنگی تفریحات سالم  برنامه ریزی می کند تا با قرار گرفتن در کنار همسالان خود به فعالیت های پرورشی و تربیتی  بپردازند.

 

برگزاری دوره آموزشی برای فرهنگیانف خانواده و دانش آموزان

این مقام مسئول به فعالیت آموزش و پرورش گرگان در حوزه پیشگیری از آسیب ها اشاره کرد و گفت: دوره های مختلف ضمن خدمت برای همکاران فرهنگی، خانواده ها و دانش آموزان حدقل  دو بار در هفته برگزار می شود .

معاون پرورشی و تربیت بدنی  آموزش و پرورش گرگان در خاتمه بیان کرد: در جشنواره «سفیران سلامت» در گرگان  812 دانش اموز در مقاطع مختلف تحصیلی شرکت کرده اند .

گفتنی است؛ اجرای موسیقی، مسابقه و اهدای جوایز از برنامه های جانبی هفتمین دور جشنواره نوجوان سالم گرگان بود .

 

ارسال نظر

آخرین اخبار