مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: در حوزه راهداری برای ایام نوروز ۲ هزار و ۱۰۰ گشت راهداری و گشت‎زنی در طول راه‌ها و مجموعه استان‎ها فعال هستند که عملیات راهداری را انجام می‎دهند.

فعالیت ۲۱۰۰ گشت راهداری در نوروز

به گزارش گلستان24؛ حمیدرضا ‌شهرکی صبح امروز در بازدید از وضعیت ترمینال و مراکز راهداری و اماکن رفاهی و بین راهی استان گلستان اظهار داشت: در آستانه سفرهای نوروزی هستیم و براساس برنامه‎ریزی که در مجموعه ستاد راهداری و حمل و نقل جاده‎ای کشور انجام شد همه نیروهای ستادی در 32 استان کشور حضور یافتند.

وی تصریح کرد: در استان خراسان شمالی و استان گلستان براساس برنامه‎ریزی‎های ستاد راهداری و حمل و نقل جاده‎ای کشور وارد شدیم و هدف از این حضور نیز بازدیدی از اماکن خدماتی و مسافربری چه از طریق بخش دولتی و چه از طریق حمل و نقل جاده‎ای بود.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور یادآور شد: از اماکن خدماتی و رفاهی بین راهی و تحت نظارت سازمان و مجموعه دخیل که در راه‎اندازی این اماکن مانند سازمان میراث، ستاد اقامه نماز و توزیع فرآورده‎های نفتی دخیل هستند بازدید داشتیم.

شهرکی گفت: راهدارخانه‎ها مراکزی است که همکاران ما مستقر هستند و بر اساس شرایط جوی و کارهای برنامه‎ریزی شده که در طول سال اقدامات مستمری را انجام می‎دهند و در ایام نوروزی فعالیت‎های این مراکز رونق بیشتری می‎گیرد.

وی افزود: خط‎کشی‎ها، تابلو علائم و لکه‎گیری‎ها و شستشوی علائم در استان گلستان از چند ماه گذشته آغاز شده تا به مسافران در ایام نوروزی بیشترین خدمات را ارائه دهند.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور یادآور شد: در حوزه راهداری برای ایام نوروز 2 هزار و 100 گشت راهداری و گشت‎زنی در طول راه‌ها و مجموعه استان‎ها فعال خواهند بود که عملیات راهداری را انجام می‎دهند.

شهرکی با بیان اینکه 674 راهدارخانه ثابت و سیار داریم که در ایام نوروز فعالیت می‎کنند و ماشین‎آلاتی نیز در این راهدارخانه‎ها در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه پیش‎فروش بلیط به علت گستردگی تعطیلات زود آغاز شده، افزود: از 17 بهمن ماه پیش‎فروش بلیط را آغاز کردیم و در ابتدا آهنگ ملایمی داشت و در ادامه پیش‎بینی ما این است که ضرب‎آهنگ آن تندتر شود.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور یادآور شد: در بازدیدهایی که از پایانه مسافربری گنبدکاووس و گرگان داشتیم این موضوع را شاهد بودیم که آرام آرام بحث سفرهای نوروزی شکل گرفته و در حال جابه‎جایی مسافر در حال رونق گرفتن است.

شهرکی افزود: همه ما باید تلاش کنیم سهم حمل و نقل عمومی افزایش یابد و شبکه حمل و نقل عمومی با توجه به اینکه سرمایه‎گذاری آن در بخش غیردولتی است، اقتصادی شود و بتواند با توان بیشتری ادامه مسیر دهد.

انتهای پیام/تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار