شهردار گرگان گفت: به منظور زیباسازی فضای شهری در آستانه سال نو و استقبال از بهار، 60 المان و نماد نوروزی در سطح معابر عمومی این شهردرحال نصب است.

گرگان با نصب 60 نماد به مسافران نوروزی معرفی می شود

به گزارش گلستان ۲۴ ؛ عبدالرضا دادبود روز شنبه در گفت وگو  اظهار کرد: این المان ها در راستای معرفی اقوام ساکن این منطقه، نمادهای بهاری، معرفی شهر گرگان و آداب و رسوم سنتی قومیت های مختلف است.

وی؛ تعداد نمادهای نوروز سال گذشته را حدود 30 مورد اعلام کرد.

شهردار گرگان همچنین گفت که امسال حدود 30 مکان شهر با گل آرایی و طرح ها و نمادهایی ازگل آماده سازی می شود که در قالب تابلو گل، اتوبوس گل، چتری با گل، کره زمین و ساعت تحویل سال است.

وی در ادامه با اشاره به اجرای 21 برنامه فرهنگی ورزشی در ایام نوروز در سطح شهر اضافه کرد: بخشی از این برنامه ها شامل ها ایستگاه نوروزی استقبال از بهار، دیدار با خانواده‌ همکاران متوفی شهرداری، جشنواره نوروز خوانی با حضور اقوام مختلف ساکن در گرگان و اجرای آداب و رسوم بومی و محلی خواهد بود.

به گفته وی؛ جشن استقبال از بهار در محلات، سوارکاری تفریحی، جشن آزاد سازی ماهی‌ های قرمز، اجرای ورزش‌ های ملی، محلی و بومی، برگزاری کارگاه آموزشی سوارکاری و اجرای برنامه باستانی ویژه شهروندان و مهمانان از دیگر برنامه ها است.

دادبود؛ این برنامه ها را در راستای معرفی جاذبه ‌ها و ظرفیت‌ های گردشگری شهر گرگان و شناساندن آداب و سنن اقوام مختلف بیان کرد.

گرگان مرکز استان گلستان از مناطق گردشگرپذیر شمال کشور است، این شهرستان افزون بر 500 هزار نفر جمعیت دارد.

 

انتهای پیام /

منبع : خبر فارسی

ارسال نظر

آخرین اخبار