مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور از فعالیت ۱۲۰ هزار راننده حرفه‎ای در بخش حمل و نقل مسافر در کشور خبر داد.

فعالیت ۱۲۰ هزار راننده در بخش حمل و نقل مسافر ‎ در سطح کشور

به گزارش گلستان 24 ؛ حمیدرضا شهرکی ؛ در بخش حمل و نقل جاده‎ای 120 هزار نفر راننده حرفه‎ای در سطح کشور در حال فعالیت هستند که این رانندگان دارای کارت هوشمند بوده و دوره‎های آموزشی را گذراندند و سلامت جسمی آنها کنترل شده است.

وی تصریح کرد: بالغ بر یک میلیون صندلی چه در بخش اتوبوسی و چه سواری عرضه می‎شود که بالغ بر 14 هزار و 600 دستگاه اتوبوس، 21 هزار دستگاه مینی‎بوس و بالغ بر 26 هزار سواری عمومی در کشور خدمات‎رسانی می‎کنند.

مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: ما در سال گذشته تعداد ناوگان اضافه شده اتوبوسی ما تعداد نزدیک 850 دستگاه اتوبوس، مینی‎بوس 150 دستگاه و سواری یک هزار و 200 دستگاه به سیستم حمل و نقل عمومی کشور افزوده شده که نوپلاک هستند و در طرح توسعه وارد این بخش شدند.

شهرکی افزود: وضعیت عرضه ما بالاتر از تقاضا است و آنچه باید در این بخش مدیریت شود مسیرهای پرتقاضا و هماهنگی بین شبکه‎های نمایندگی که می‎توانند خدمات خوبی بدهند.

مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با بیان اینکه ایمنی سفر برای ما بسیار اهمیت دارد، افزود: برنامه‎ریزی‎های جدید در این حوزه شده و نظارت‎های دقیقی در این ایام در حوزه استان‎ها اتفاق می‎افتد.

شهرکی با بیان اینکه اپیکیشن 141 اطلاعات دقیقی را از راه‎های استان ارائه می‎دهد و در همین اپیکیشن توانایی ارتباط، شکایات و انتقادات در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: سامانه پیامکی نیز در مرکز راهور در استان‎ها در نظر گرفته شده و تلاش ما این است که در نوروز 97 به سرعت پاسخگوی نظرات و شکایات مردم باشیم.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور  تاکید کرد: از 17 بهمن ماه پیش‎فروش بلیط‎ها را آغاز کردیم و تا انتهای طرح نوروزی پیش‎فروش‎ها به صورت حضوری، اینترنتی و غیرحضوری و سامانه پیام‎کوتاه و دفاتر فروش شهری در نظر گرفته شده است.

شهرکی افزود: تلاش ما این است با ترغیب مردم از استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی، بار جاده‎ای را کاهش دهیم و از مصرف بی‎رویه سوخت بکاهیم.

وی گفت: دوره نخست سفرهای نوروزی که آغاز می‎شود استان‎هایی که دارای مراکز مذهبی هستند بیشترین مسافر را به خود جذب می‎کنند.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور  تاکید کرد: 8.5 میلیون نفر جابجایی در سال گذشته در بحث حمل و نقل جاده‎ای به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور در قالب کاروان‎های راهیان نور داشتیم و مردم ما به استفاده از وسایل شخصی نیز سفرهایی دارند که با ظرفیت مناسب و فرهنگ‌سازی باید به سمتی برویم که مردم علاقه‎بیشتری به استفاده از حمل و نقل عمومی نشان دهند.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار