سخنگوی تنظیم بازار شب عید استان گلستان گفت :یک‌هزار تن میوه شب عید از امروز در سطح استان گلستان توزیع می شود.

۱۰۰۰ تن میوه شب عید از امروز در سطح استان گلستان توزیع می‌شود

به گزارش گلستان ۲۴ ؛ حسین کاویانی‌کتولی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز توزیع میوه شب عید در استان اظهار داشت: یکی از وظایف جهاد کشاورزی تنظیم بازار میوه شب عید است که براساس سنوات گذشته یک‌هزار تن میوه برای استان گلستان در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: توزیع میوه تنظیم بازار در قالب600 تن پرتقال و400 تن سیب درختی در سطح 125 مرکز توزیع می‌شود.

سخنگوی تنظیم بازار شب عید استان گلستان تصریح کرد: قیمت هر کیلوگرم سیب درختی 2300 تومان و قیمت پرتقال هم هر کیلوگرم 1600 تومان تعیین شده که این قیمت مصوبه کارگروه تنظیم بازار استان گلستان است.

کاویانی افزود :این میزان میوه در سطح گرگان در سطح 29 مرکز توزیع می‌شود و در شهرها و روستاهای بزرگ این شهرستان هم توزیع خواهد شد.

برپایی 29 مرکز توزیع میوه در سطح شهر گرگان

فرماندار گرگان هم صبح امروز در بازدید از مراکز توزیع میوه در سطح شهر گرگان گفت: ستاد تنظیم بازار شب عید با کمک تعاون روستایی در 29 مرکز توزیع می‌شود که حدود260 تن پرتقال و130 تن سیب در نظر گرفته شده است.

سید عباس حسینی تاکید کرد: این میوه‌ها در شهرهای گرگان، قرق و سرخنکلاته و در روستاهای بزرگ شهرستان توزیع خواهد شد.

وی تصریح کرد: محدودیتی در سهمیه نداریم و در مرحله نخست 37 درصد از سهمیه کل استان گلستان در شهرستان گرگان توزیع می‌شود و در صورت استقبال مردم تا 400 تن می‌توانیم این سهمیه را افزایش دهیم.

فرماندار گرگان با اشاره به اینکه میوه‌های امسال تولید داخل هستند و از کیفیت خوبی برخوردار هستند، اظهار داشت :توزیع میوه از 26اسفند آغاز می‌شود و تا 13فروردین ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/


منبع : تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار