مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای استان گلستان گفت: در سال جاری ۲۸ هزار و ۷۰۰ نفر تحت پوشش آموزش‌های دولتی فنی و حرفه ای در استان گلستان قرار گرفتند.

بهره‌مندی بیش از ۲۸ هزار نفر از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان گلستان

به گزارش گلستان ۲۴ ؛ سید علیرضا حسینی‌طلب ظهر امروز در مراسم تجهیز و به روزرسانی کارگاه اتومکانیک سازمان فنی و حرفه‌ای شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: در سال گذشته 23 هزار نفر از مردم گلستان از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شدند و امسال این میزان به بیش از 28 هزار نفر رسیده است و این امر ناشی از بهره‌وری است.

 

وی افزود: سهم اشتغال فنی و حرفه‌ای گلستان, یک‌هزار و 200 نفر است که در سامانه رصد به ثبت رسیده و سازمان ما جزو 6 دستگاه اجرایی است که بیش از یک‌هزار نفر را در استان اشتغال‌زایی کرده است.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای گلستان تصریح کرد: از یک‌هزار و 200 نفر اشتغال‌زایی شده توسط فنی و حرفه‌ای, 117 نفر سهم گنبدکاووس بوده و 85 درصد این آمار راستی‌آزمایی است.

حسینی طلب تاکید کرد: آخرین بار در سال 88 ,سازمان فنی و حرفه‌ای در مرکز و شهرهای استان گلستان به امکانات مناسب تجهیز شد و با توجه به فراوانی کارآموزان مکانیک, در سال جاری, تجهیزات و امکانات این رشته به ارزش 600 میلیون تومان در گلستان تجهیز شد.

وی یادآور شد: موتور و گیربکس خودروی تیبا و نیسان از جمله امکانات ارسال شده از مرکز است و امکانات دیگری نیز در سال آتی تجهیز خواهد شد و سهم گنبدکاووس از مبلغ 600 میلیون تومان در استان, 200 میلیون تومان است.

مدیر کل فنی و حرفه‌ای گلستان گفت: کارگاه اتومکانیک شهرستان گنبدکاووس به علت امکانات و وجود مربیان باتجربه و متخصص در کشور بی‌نظیر است و درصد بالایی از کارآموزان این رشته بعد از آموزش های لازم جذب بازار کار می شوند.

فنی و حرفه‌ای در نگاه افکار عمومی شناخته شده نیست

عبدالقدیر کریمی فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس هم در این مراسم اظهار داشت: با وجود همه ظرفیت‌های خوب در سازمان فنی و حرفه‌ای برای ایجاد اشتغال و مهارت لازم, فنی و حرفه‌ای در نگاه افکار عمومی و حتی دستگاه‌های اجرایی شناخته شده نیست و مظلوم واقع شده است.

وی افزود: نیاز است تا جلسات چند جانبه و دوجانبه بین فنی و حرفه‌ای و دستگاه‌های اجرایی مرتبط, مانند اداره کار و دیگر دستگاه‌ها برقرار شود تا ضمن معرفی این سازمان بتوانیم در راستا اشتغالزایی جوانان و افراد جویای کار, بیشتر فعالیت کنیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: در حوزه اداری ما آمادگی داریم تا در جلسات شورای اداری, ضمن بیان عملکرد توسط مدیر مجموعه, انتظارات این سازمان توسط وی برای مدیران دستگاه‌های اجرایی بیان شود.

کریمی تاکید کرد: در حوزه مردمی و عمومی نیز مدیر این سازمان باید در نمازجمعه اهل سنت و شیعه, جلسات و اجتماعات عمومی و مساجد حضور یافته و به معرفی ظرفیت‌ها و آموزش‌ها و مهارت ها بپردازد.

وی درباره دهکده گردشگری روستایی این شهرستان گفت: برای نخستین بار دهکده گردشگری روستایی در گنبدکاووس در کنار دریاچه مصنوعی و ورودی شهر  بمدت یک‌ماه برپا می‌شود.

کریمی اظهار کرد: این دهکده, ظرفیت‌های گردشگری روستایی را به مردم معرفی می‌کند, ضمن اینکه نوروزگاه شهرستان, مانند سال‌های گذشته در محوطه برج قابوس دایر است.

سازمان فنی و حرفه‌ای ارتباط بیشتری با دهیاری‌های گنبدکاووس برقرار کند

قرجه طیار نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم اظهار داشت: اعتبارات خوبی در روستاها برای ایجاد اشتغال ابلاغ شده و فنی و حرفه‌ای با ارتباط بیشتر با دهیاری‌ها و بخشداران می‌تواند در آموزش مهارت‌های لازم, برای جوانان روستا, تاثیرگذار باشد.

وی افزود: آموزش‌های مهارتی در روستاها و جذب اعتبارات روستایی در ایجاد اشتغال جوانان روستا, سهم به‌سزایی ایفا می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار