در جلسه شورای شهر گرگان

کلیات بودجه سال 1397 شهرداری گرگان با افزایش 13 درصدی نسبت به بودجه مصوب سال قبل به تصویب رسید.

بودجه 250 میلیارد تومانی شهرداری گرگان در سال 1397 تصویب شد
به گزارش گلستان 24 ؛ پنجاهمین جلسه علنی و رسمی شورای شهر گرگان با دستور جلسه بررسی نامه‎های رسیده و بررسی و تصویب لایحه بودجه سال 1397 شهرداری گرگان امشب در صحن شورای شهر تشکیل شد.

عضو شورای اسلامی شهر گرگان در این جلسه اظهار کرد: زمان‎دار کردن بودجه سال 1397 شهرداری گرگان به صلاح شورای شهر گرگان نیست و بهتر است بودجه قبل از فرا رسیدن نوروز به اتمام برسد.

ناصر گرزین با بیان اینکه کار ما بررسی و ارائه پیشنهادات و موارد مهم در بودجه سال 1397 شهرداری گرگان است نه نگارش آن، گفت: نوشتن بودجه با شهرداری و جمع‎بندی آن با شورای شهر است.

علی‎اصغر یوسفی، عضو دیگر شورای شهر گرگان نیز در این جلسه اظهار کرد: زمانی می‎توان در مورد بودجه پیشنهاد داد که بررسی‎های لازم انجام شده باشد.

وی با بیان اینکه برای تعیین‎تکلیف و پیشنهاد در مورد بودجه باید بودجه سال‎های مختلف به‎ویژه سال 1396 را مورد بررسی قرار دهیم تا در مورد پارامترهای مختلف اطلاعات کسب کنیم، تأکید کرد: با توجه به اینکه قانون‎گذار برای بررسی و تصویب بودجه فرصت یک ماهه را در اختیار شورای شهر قرار داده به اعتقاد بنده نباید در چند روز در مورد بودجه تصمیم‎گیری شود و باید پس از انجام بررسی‎های لازم نسبت به رأی‎گیری بودجه اقدام شود.

ابراهیم جرجانی عضو شورای اسلامی شهر گرگان تعطیلات نوروز را به‎دلیل مشغله کم بهترین فرصت برای برنامه‎ریزی مدیریت شهری دانست و گفت: به نظر بنده این بودجه پیشنهادی است و احتمال اینکه امشب به نتیجه برسد زیاد است.

عضو شورای شهر گرگان نیز در این جلسه گفت: به اعتقاد بنده حداقل بررسی که در خصوص بودجه سال 1397 انجام شده قابل توجه است و پیشنهاد بنده این است که در سال‎جاری به تصویب برسد.

حسین ربیعی با بیان اینکه برای بودجه سال 1396 بررسی‎های لازم انجام شد اما فشرده بود، افزود: امید است شهردار برای سال آینده به این شیوه برای بودجه عمل نکنند تا با آسودگی و وقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد.

شهردار گرگان نیز در این جلسه اظهار کرد:  بودجه سال 1397 شهرداری گرگان براساس اسناد فرادستی و با تأسی از منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اعمال سیاست‎های اقتصاد مقاومتی، در راستای بهبود شاخص‎های مدیریت شهری و اتخاذ تدابیر مناسب برای بهره‎مندی از  فرصت‎های پیش‎رو و با استفاده بهینه از منابع و امکانات موجود تهیه و ارائه شده است.

عبدالرضا دادبود افزود: بودجه سال 1397 شهرداری گرگان در راستای اجرای بند  دوم از ماده 45 قانون شهرداری‎ها و بند 12 ماده 76 قانون شوراها با اعتبار 250 میلیارد تومان و با رشد حدود 13 درصد نسبت به بودجه سال گذشته تهیه شده است.

وی خاطرنشان کرد: بودجه سال 1397 شهرداری گرگان در قالب اهداف، راهبردهای و سیاست‎های بودجه‎ای سال آینده و براساس اصول توسعه مشارکت، محله‎محوری، توجه به فرهنگ و زیرساخت‎های فرهنگی، توسعه سرمایه‎گذاری بخش خصوصی، برنامه‎ریزی برای ایجاد شهر هوشمند، خلاق، مشارکت‎پذیر ،عدالت‎محور و کارآفرین تدوین شده است.

شهردار گرگان پیگیری و تقویت درآمدهای پایدار، وصول مطالبات معوق و کاهش وابستگی درآمدهای شهرداری ناشی از ساخت‎و ساز، استقرار انضباط مالی، پشتیبانی نظام یکپارچه‎سازی اتوماسیون اداری، تمرکز بر ارتقای سرمایه انسانی و آموزش کارکنان با هدف افزایش سطح عملکرد کمی و کیفی آنها، توجه به فناوری‎های جدید و به‎روز، تمرکززدائی و واگذاری وظایف مدیریتی به سطوح میانی و مناطق و برون‎سپاری فعالیت‎های قابل واگذاری، افزایش تسهیلات رفاهی و معیشتی کارکنان و ایجاد انگیزه خدمات‎دهی بهتر به شهروندان را از جمله برنامه‎های بخش نخست برشمرد.

دادبود ابراز کرد: در بخش دوم که اعتبارات عمرانی را شامل می‎شود اولویت‎بندی طرح‎ها و پروژه‎های عمرانی، اقتصادی کردن طرح‎ها و پروژه‎ها، ایمن‎سازی شهر در مقابل حوادث طبیعی و غیرمترقبه، بهسازی و نوسازی فضاهای اداری، توجه خاص به اجرای پروژه‎های زودبازده براساس نیاز ضروری محلات، توسعه فضاهای فرهنگی و ورزشی، گسترش فضاهای سبز و زیباسازی در سطح شهر، ارزش‎گذاری به بافت‎های فرسوده و تاریخی شهر و به‎روزآوری آنها برای جذب سرمایه‎گذار و توریست در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: بنده با بررسی و مطالعه پتانسیل‎ها و بسترهای موجود در شهرداری برای جذب سرمایه‎گذاران که امروز جزو اولویت‎های ممتاز شهرداری‎های جهان محسوب می‎شود بودجه سال 1397 شهرداری گرگان را با اعتبار 250 میلیارد تومانی و با افزایش حدود 13درصدی پیش‎بینی و پیشنهاد کردم.

شهردار گرگان متذکر شد: بودجه سال 1397 شهرداری گرگان با 108 میلیارد تومان اعتبارات جاری با 43.20 درصد و 142میلیارد تومان اعتبارات عمرانی با 56.80 درصد از کل بودجه در نظر گرفته شده که با توجه به وجود 359 هزار و 636 نفری شهر سرانه هر نفر از شهروندان از کل بودجه 695 هزار ریال و سرانه هر شهروند از اعتبارات عمرانی سال 1397، 394 هزار تومان خواهد بود.

گفتنی است؛ پس از بحث و بررسی بودجه 250 میلیارد تومانی شهرداری گرگان در سال 1397 با هشت رأی موافق به تصویب رسید.

انتهای پیام/

منبع : گلستان ما

ارسال نظر

آخرین اخبار