استاندار گلستان:

استاندار گلستان با تصریح بر اینکه اعتبارات دولتی تکافوی نیازهای توسعه ای استان را نمی دهد؛ گفت: به دنبال جذب سرمایه گذار در حوزه های مختلف از جمله برای احداث راه آهن گرگان - مشهد هستیم.

راه آهن گرگان - مشهد نیازمند سرمایه گذار است

به گزارش گلستان ۲۴ ؛  سیدمناف هاشمی امروز دوشنبه در گفتگوی تلویزیونی افزود: قرار است عملیات برقی کردن راه آهن اینچه برون، گرگان، تهران - گرمسار با اعتبار 1.2 میلیارد یورو آغاز شده و از محل همین فایناس خارجی راه آهن گرگان - مشهد نیز عملیاتی شود.

 

استاندار گلستان اضافه کرد: وزیر راه و شهرسازی تخصیص 100 میلیون دلار برای خط آهن گرگان - مشهد را مورد موافقت قرار داده اما همچنان به دنبال سرمایه گذار در این حوزه هستیم تا کار شتاب گیرد.

هاشمی گفت: با در نظر گرفتن زیرساخت های گلستان و توجیه داشتن سرمایه گذاری های جدید؛ از حضور صاحبان سرمایه داخلی و خارجی در عرصه های مختلف به ویژه در حوزه گردشگری، صنعت، کشاورزی، آب و نیروگاه استقبال و حمایت می کنیم.

وی اظهار داشت: استان گلستان به لحاظ اقتصادی رتبه 22 و به لحاظ جمعیتی رتبه 21 استان های کشور را دارد اما اهتمام دولت و تلاش مسوولان استانی باعث شد سال گذشته در زمینه رفع موانع تولید با جذب 110 هزار میلیارد ریال سپرده در بانک ها و تخصیص یک هزار میلیارد ریال تسهیلات رتبه پنجم کشور را کسب کنیم.

هاشمی گفت: تلاش مسوولان بویژه استانداران پیشین باعث شد در سه بخش صنعت، کشاورزی و گردشگری شرایط نسبتا خوبی در گلستان فراهم شود اما برای رسیدن به نقطه ایده آل و عدالت توسعه ای نیازمند تلاش و اعتبارات بیشتر هستیم.

استاندار تلاش برای راه اندازی منطقه آزاد تجاری اینچه برون در مرز گلستان با ترکمنستان را مورد اشاره قرار داد و افزود: این مهم سبب تسهیل ارتباط و توسعه مبادلات به قفقاز و آسیای میانه می شود و انتظار داریم مجلس آن را تصویب کند.

به گزارش ایرنا ایجاد منطقه آزاد اینچه برون از جمله مصوبات سفر استانی هیات دولت به استان گلستان در سال 93 است که مراحل پایانی خود برای تصویب در مجلس را طی می کند.

هاشمی همچنین گفت: امضاء 13 سند همکاری بین ایران و ترکمنستان در سفر اخیر رییس جمهوری کشورمان به این کشور همسایه و توافق برای آزادی 283 زندانی ایرانی، برطرف شدن مشکلات مربوط به گرفتن ویزا بین 2 کشور و حل مشکلات مالی گازی اقداماتی کم سابقه و عیدی به مردم ایران به ویژه اهالی استان گلستان بود.

استاندار همچنین گفت: باید به گونه ای عمل شود که گلستان از بن بست کشاورزی بودن که مانع توسعه همه جانبه منطقه شده است، خارج شود.

استان گلستان در کرانه شرقی دریای خزر نزدیک به 1.9 میلیون نفر جمعیت در سطح 14 شهرستان به گستره افزون بر 20 هزار کیلومتر مربع دارد.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار