رئیس صنعت، معدن و تجارت کلاله:

رئیس صنعت، معدن و تجارت کلاله گفت: افزایش کرایه کلاله به گنبد و باالعکس از سوی خودروهای شخصی که هیچ ساماندهی ای نشده اند، انجام گرفته است.

ابلاغیه ای برای افزایش کرایه نداشتیم/ افزایش قیمت از سوی تاکسی ها مجاز نیست
به گزارش گلستان ۲۴ ؛ برخی از کاربران سایت و کانال های تلگرامی از افزایش کرایه مسیر کلاله به گنبد به مبلغ 4000 تومان خبر دادند.

در این راستا با رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کلاله گفتگویی داشتیم و وی در واکنش به این موضوع گفت: ابلاغیه ای در جهت افزایش میزان کرایه ها نداشته ایم.

بایندری افزود: افزایش 1000 تومانی کرایه مسیر کلاله به گنبد از سوی خودروهای شخصی که هیچ ساماندهی ای ندارند، صورت گرفته است.

وی ادامه داد: تاکسی های برون شهری(زیر نظر شهرداری و پایانه ها) هیچ افزایش قیمتی در این مسیر نداشته اند.

رئیس اداره صنعت، معدن وتجارت شهرستان کلاله گفت: در صورتی این اداره می تواند بر نرخ های تاکسی ها و خودروکنترل داشته باشد که خودروهای شخصی هم ساماندهی شوند و صنف مربوط به انها وجود داشته باشد.

گفتنی است در حال حاضر خودروهای شخصی مسافران را به شرط اینکه میدان اولیه شهر کلاله پیاده شوند، با نرخ 3000 تومان از گنبد به کلاله جابجا می کنند.

اما نکته قابل توجه در این موضوع این است که تاکسی های برون شهری که طبق تبصره 13 به ناوگان حمل و نقل شهرداری کلاله اضافه شده بودند و مسیر کلاله به گنبد نیز به انها محول شده بود، بعد از نزدیک به 10 سال، برای تعویض پلاک خود به(ع) و زیر نظر پایانه ها رفتن، تحت فشار هستند.

این در حالی است که تبدیل پلاک به(ع) و زیر نظر پایانه ها رفتن شرایط خاصی همچون شرایط سنی و تعویض خودرو(بسیاری از رانندگان توانایی تعویض و زیر فشار قسط رفتن را ندارند) دارد.

با این تفاسیر که می توان از این تاکسی های برون شهری برای جابجایی و رضایت مردم استفاده کرد، می طلبد فرماندار شهرستان کلاله با یک تمهید مناسب هم از ظرفیت های این تاکسی ها استفاده کند و هم باعث رضایت مردم و خانواده های تاکسی رانان شود چرا که در حال حاضر با سخت گیری های انجام شده بیش از از 500 نفر از اعضای خانواده رانددگان نگران آینده شغلی نان آور خانواده خود هستند.


انتهای پیام/

منبع : گلستان ما

 

ارسال نظر

آخرین اخبار