رئیس مرکز ­اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش گفت: طرح حذف آزمون ورودی دبیرستان‌های دوره اول تیزهوشان که پیش از این در شورای عالی آموزش و پرورش مصوب شده بود، لغو شد ­و این مدارس امسال نیز پذیرش خواهند داشت.

لغو طرح حذف آزمون مدارس تیزهوشان

به گزارش گلستان ۲۴ ؛ رئیس مرکز ­اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا­ و سیما گفت: طرح حذف آزمون ورودی دبیرستان‌های دوره اول تیزهوشان که پیش از این در شورای عالی آموزش و پرورش مصوب شده بود، لغو شد ­و این مدارس امسال نیز پذیرش خواهند داشت.

 

مرتضی نظری ­افزود:­ آزمون عمومی دبیرستان‌های دوره اول امسال همانند سال‌های گذشته در خرداد ماه برگزار می‌شود. ­

وی تاکید کرد: اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه دیشب این شورا به ریاست رئیس جمهور با طرح حذف آزمون ورودی دبیرستان‌های دوره اول تیزهوشان مخالفت کردند.

رئیس مرکز ­اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش گفت: مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش فقط با تایید و امضای رئیس جمهور عملیاتی می‌شود.

نظری افزود: اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی­ شب گذشته­ مصوب کردند که آزمون ورودی دبیرستان‌های دوره اول تیزهوشان امسال نیز برگزار شود و حذف این آزمون‌ها به سال­ یا سال‌های آینده موکول شود.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش همچنین گفت: مقرر شده است هرگونه تغییر در پذیرش مدارس تیزهوشان از طریق شورای عالی آموزش و پرورش به شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام و این شورا­ در این باره تصمیم گیری کند.

نظری افزود: طبق توافقی که اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی دیشب داشتند مقرر شد هرگونه اطلاع رسانی در این رابطه نیز از طریق وزارت آموزش و پرورش انجام شود.

وی به آزمون‌های ورودی سایر مدارس نیز اشاره کرد­ و گفت: حذف آزمون‌های ورودی دبیرستان‌های دوره اول نمونه دولتی و غیر دولتی همچنان پابرجاست و این مدارس امسال حق برگزاری هیچ آزمون ورودی را نیز ندارند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار