کارشناس تسهیلات بنیادمسکن استان گلستان گفت: خوشبختانه تاکنون 2 هزار و 300 متقاضی از تسهیلات مسکن روستایی در گلستان استفاده کردند.

2 هزار و 300 متقاضی از تسهیلات مسکن روستایی در گلستان استفاده کردند

محمد محسنی امروز اظهار کرد: تاکنون 2 هزار و 300 متقاضی توانستند از تسهیلات مسکن روستایی در سطح استان گلستان استفاده کنند.

وی تصریح کرد: 21 فروردین ماه سال 1358 سالروز تاسیس بنیادمسکن انقلاب اسلامی است و در چنین روزی بنیاد مسکن انقلاب اسلام به دستور امام خمینی (ره) افتتاح شد.

کارشناس تسهیلات بنیاد مسکن استان گلستان تصریح کرد: از سال 1384 به طور مستمر تسهیلات قرض‌الحسنه مسکن روستایی در حال پرداخت است و شهروندان گلستانی می‌توانند از مزایای این طرح برخوردار شوند.

محسنی خاطرنشان کرد: در راستای تعمیر و نوسازی بافت‌های فرسوده روستایی تسهیلات 18 و 20 میلیون تومانی به متقاضیان پرداخت می‌شد و تاکنون 2 هزار و 300 متقاضی توانستند از این تسهیلات استفاده کنند.

کارشناس تسهیلات بنیادمسکن استان گلستان اذعان کرد: این تسهیلات مختص روستاییان و افراد ساکن در شهرهای کمتر از 25 هزار نفر جمعیت می‌شود.

وی تاکید کرد: این تسهیلات بدون سپرده‌گذاری و بدون ‌نوبت‌دهی و فقط با کارمزد پنج درصد در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و با توجه به اینکه دوره ساخت و بازپرداخت آن 15 ساله است فرصت بسیار مناسبی برای آن دسته متقاضیانی که همچنان در واحدهای فرسوده زندگی می‌کنند و واحدهای ناایمن و فرسوده زندگی می‌کنند تا از این تسهیلات استفاده کنند و منازل خود را ایمن کنند.

محسنی یادآور شد: تسهیلات روستایی از طریق هفت بانک عامل به متقاضیان پرداخت می‌شود که این بانک‌ها طی 14 سال با بنیادمسکن همکاری بسیار خوبی داشتند و بانک‌ها رکن اساسی تولید مسکن مقاوم هستند.

کارشناس تسهیلات بنیادمسکن استان گلستان گفت: در پنجاه و هفتمین جلسه کارگروه رفع موانع تولید استان که برگزار شد استاندار گلستان دستور دادند که بانک‌ها موضوع تضامین را را برای متقاضیان بسیار تسهیل و روان کردند و آن دسته از متقاضیانی که در نقاط مرزی ساکن هستند با ارائه یک ضامن بازاری و یا دفترچه کشاورزی و باغدار یمی‌توانند از مزایای این تسهیلات بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار