مدیرعامل شرکت توزیع برق استان گلستان گفت: برای صرفه‌جویی و مدیریت مصرف برق برنامه‌هایی از جمله تغییر ساعت اداری در استان پیش‌بینی شده است.

تغییر ساعت اداری در استان گلستان برای مدیریت مصرف برق

به گزارش گلستان ۲۴ ؛ علی‌اکبر نصیری ظهر امروز در جلسه مدیریت مصرف برق استان گلستان اظهارداشت: در راستای کاهش مصرف برق در ساعات پیک تابستان برنامه‍ریزی‌های لازم انجام شده است.

وی با بیان اینکه امسال کاهش 84 مگاواتی برق را در برنامه داریم، افزود: تغییر ساعت اداری، تفاهمنامه با صنایع در بحث کاهش پیک، تفاهمنامه با بخش کشاورزی، کاهش مصرف برق ادارات و غیره از جمله برنامه‌های امسال برای نداشتن قطعی برق در تابستان است.

نصیری یادآور شد: مصرف برق استان سال گذشته در ساعت پیک مصرف یک‌هزار و 168 مگاوات بود که امسال باید 84 مگاوات صرفه‌جویی داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این صرفه‌جویی نیازمند همکاری مردم هستیم. شهروندان در ماه‌های گرم سال لازم است برای صرفه‌جویی در مصرف دمای کولرها را بین 24 تا 26 درجه تنظیم کنند وهمچنین باید از وسایل کم‌مصرف از جمله لامپ‌های آل‌ای‌دی استفاده کنند.

 نصیری با اشاره به وجود 700 هزار مشترک در استان گفت: 82 مشترکان برق در استان خانگی، یک درصد صنعتی و مابقی مربوط به بخش کشاورزی هستند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار