مسئول دبیرخانه مشارکتهای اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گلستان؛

مسئول دبیرخانه مشارکتهای اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: بسیاری از بیماریها و مشکلاتی که در حوزه بهداشت و درمان وجود دارد ریشه در مشکلات سلامت اجتماعی جامعه دارد به طوریکه 75در صد این آسیبها به مولفه های اجتماعی مربوط است.

ریشه بسیاری از مشکلات بهداشت و درمان، اجتماعی است

به گزارش گلستان ۲۴ ؛ عبد السلام مهیمنی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در دولت دوازدهم با توجه با تاکیدات و حساسیت رهبر معظم انقلاب در حوزه پیشگیری آسیبهای اجتماعی و همچنین توجه به مولفه سلامت در دنیا معاونت اجتماعی در وزارت بهداشت شکل گرفت.

مسئول دبیرخانه مشارکتهای اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: بسیاری از بیماریها و مشکلاتی که در حوزه بهداشت و درمان وجود دارد ریشه در مشکلات سلامتی جامعه دارد به طوریکه 75در صد این آسیبها به مولفه های اجتماعی مربوط است که اگر پیشگیری شود حجم مراجعات به مراکز درمانی کمتر خواهد شد.

وی ادامه داد: بیشتر مراکزی که با ما در ارتباط هستند سمن ها و مراکز خیریه ای هستند که با حوزه بهداشت در ارتباطند و با برنامه ها و راهکارهایی که به آنان داده می شود سعی داریم فعالیتهای این نهادها ساماندهی داده شود.

مدیر اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گلستان در خصوص وظایف این مدیریت گفت: جذب و همکاری با سمنهای سلامت و تعامل با خیرین حوزه سلامت و موسسات خیریه از دیگر وظایف این بخش است.

وی بیان کرد: برای ساماندهی و جلوگیری از موازی کاری در مراکز و ادارات دولتی کار گروه امنیت و سلامت غذایی به ریاست استانداری تشکیل شده که در آن تصمیمات فرابخشی گرفته می شود و وظیفه آن تعامل با سازمانهایی است که با حوزه علوم پزشکی سرکار دارند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار