همزمان با عید نیمه شعبان؛

سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان گفت: همزمان با اعیاد شعبانیه و روز ولادت امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) ۳۰ پروژه در شهر گرگان کلنگ زنی می شود.

 کلنگ زنی ۳۰ پروژه در شهر گرگان/ آبشار صخره ای در ناهارخوران احداث می شود

به گزارش گلستان 24 ؛ حسین ربیعی، سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان، شامگاه دوشنبه (10 اردیبهشت) در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری جشنواره " شهر من، شهر انتظار" گفت: روز سه شنبه (11 اردیبهشت) مصادف با روز ولادت امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) 30 پروژه مهم و محوری در شهر گرگان کلنگ زنی می شود.

 

وی یکی از مهمترین پروژه های مدیریت شهری گرگان در سالجاری را موضوع احیاء بافت تاریخی شهر برشمرد و افزود: برای این طرح بالغ بر دو میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده که اقداماتی همپون بهسازی، حفاظت، پیاده راه سازی و ... در بافت تاریخی شهر انجام خواهد شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان ادامه داد: جداره سازی محلات دارای بافت با ارزش تاریخی نیز یکی دیگر از برنامه های مدیریت شهری در سالجاری است که برای این پروژه نیز بالغ بر دو میلیارد و 300 میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده است.

به گفته وی، احداث پارک منطقه ای و محله در چهارراه توشن و اسلام آباد، جداره سازی، کف سازی و مبلمان ورودی های شهر برای آشنایی مسافران با فرهنگ گرگان و همچنین ایجاد پارک خطی در حاشیه رودخانه در کنار پل شریعتی به منظور گسترش فضای سبز و مراکز تفریحی از دیگر پروژه های شهر گرگان خواهد بود.

ربیعی به ایجاد ایستگاه های مکانیزه اتوبوس در سطح شهر اشاره کرد و گفت: ایجاد دو ایستگاه مکانیزه اتوبوس و هوشمندسازی آژانس های شهری، احداث ایستگاه شماره هفت آتشنشانی، خرید 20 دستگاه اتوبوس شهری با 13 میلیارد تومان اعتبار و ... بخشی از اقداماتی است که در برنامه های مدیریت شهری گرگان قرار دارد.

وی با بیان اینکه یکی از محورهای برنامه های حوزه شهری گرگان، مباحث گردشگری است، اعلام کرد: طرح احداث آبشار صخره ای در ناهارخوران به مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون تومان در برنامه قرار گرفته است که در مدت 6 ماه به بهره برداری خواهد رسید.

 

پایان پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار