رییس کل دادگستری گلستان ؛

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: دادستان‌های سراسر استان مکلف هستند امسال به صورت ویژه برای جلوگیری از آتش زدن بقایای گیاهی تلاش کنند.

دادستان ها علیه آتش زنندگان بقایای گیاهی اعلام جرم کنند

به گزارش گلستان ۲۴ ؛ هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان که رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال استان نیز هست طی بخشنامه‌ای از دادستان‌ها خواست: نشست‌هایی با مسئولان جهاد کشاورزی هر شهرستان برگزار کنند و از آنان بخواهند برای پیشگیری از آتش زدن بقایای گیاهی از هم اکنون چاره اندیشی و راه‌های جایگزین به کشاورزان معرفی کنند.

 

هاشمیان با تاکید بر این که پیگرد قانونی در انتظار کسانی است که بقایای گیاهی را آتش می‌زنند افزود: دادستان‌ها منتظر اعلام شکایت محیط زیست و منابع طبیعی نمانند و با متخلفانی که بقایای گیاهی را آتش می‌زنند برخورد کنند.

این مقام ارشد قضایی استان از مدیران دستگاه‌های مربوط مانند محیط زیست هم خواست: امسال جدی‌تر از سال گذشته، پیگیر جلوگیری از اتش زدن بقایای گیاهی باشند و برای متخلفان اعلام جرم کنند.

هادی هاشمیان افزود: بر اساس اعلام نظر کارشناسان آتش زدن بقایای گیاهی علاوه بر آلودگی هوای استان و آسیب جدی به بافت خاک، سبب سرایت آتش به جنگل‌ها و سوختن نهال‌ها و درخت‌های حاشیه مزارع و جاده‌ها نیز می‌شود.

در دو سال گذشته با ورود دستگاه قضایی به این بخش، روند سوزاندن بقایای گیاهی در زمین‌های کشاورزی کاهش یافته است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار